Pikk ette (ja ise järele) | Gando BLM-väravatähistus oli jalgpalluri õigus, mitte reegliterikkumine (12)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Soccernet.ee taskuhäälingu "Pikk ette (ja ise järele)" 69. episood võtab kokku Premium liiga esimese ringi. Miks on Flora teistel eest ära, mis vaevab jälitajaid, kes võivad mõelda esikuuikusse mahtumisest ja kellel seisab ees võitlus püsimajäämise nimel?

Eesti koondislased teevad samal ajal tegusid välismaal, kus küll lõppenud nädalavahetusel käis õnn ja edu käsikäes äpardustega. Inglismaal sai Liverpooli 30-aastane tiitliootus viimaks ka ametlikult võiduka lõpu, ent kuidas minna edasi? Rubriik "Olid ajad, olid mehed" meenutab MM-i, millest loodeti Aafrika pidu, ent mis kujunes lõpuks Hispaania triumfiks. Saate tegid Kristjan Jaak Kangur, Ott Järvela ja Rasmus Voolaid.

Seekord saates:

  • alates algusest: kas Levadia ründaja Gando "Black Lives Matter"-väravatähistus pärast Transi võrku löödud tabamust on tõesti miski, mida peaks distsiplinaarkorras karistama? Või on igal jalgpalluril täielik õigus sellisel hetkel oma tundeid väljendada?
  • alates 13:10: Premium liigas jõudis lõpule esimene ring ehk iga klubi on saanud väljakul käia üheksa korda. Mida oleme näinud ja mida võib sellest järeldada hooaja lõpptulemusi silmas pidades?
  • alates 55:30: Eesti koondislastest sai nädalavahetusel väärt saavutusega hakkama Joonas Tamm. Mitmel teisel mehel sündis aga äpardusi, mis on samas nende töö lahutamatu ja paratamatu osa.
  • alates 1:01:50: Liverpool krooniti 30-aastase ootuse järel lõpuks ka ametlikult taas Inglismaa meistriks. Ent mida peaks Jürgen Klopp ja tema hoolealused tegema, kui selja taga luurab näljane jälitajate kari eesotsas Chelseaga? Hooajad hakkavad lõppema või saidki juba lõpu ka Hispaanias-Saksamaal-Itaalias.
  • alates 1:14:10: kas vuvuzela-pinin segas või mitte ja miks oli just waka-waka-MM oma mandri jaoks ülitähtis turniir? Heidame pilgu Hispaania ajaloo esimese MM-tiitliga lõppenud 2010. aasta turniirile.

REKLAAM

SEOTUD LOOD
12 kommentaari

Vask   •  
(193.40.13.***)
Kas väravat tähistades ka Rooma tervitust võib teha?
purgeenius   •  
(193.143.10.***)
Las Gando tähistab nii kuidas tahab - ta ei teinud oma tähistust väga provokatiivselt. Aitab juba sellest BLM'i plämast ja pole vaja karistada. EJL tehku klubidele märgukiri ja asi ants
parool_on_123456   •  
(82.128.225.***)
BLM on rassistlik väljend, ning rassismi eest tuleb karistada nahavärvust vaatamata.

Seni, kuni ei ole sloganit ALM elik #All lives matter, tuleb kõiki kes eelnevat BLM propageerivad, karistada - kõigi inimeste eest, kõigi rasside eest - we are one!
parool_on_123456   •  
(82.128.225.***)
Every life matters. Kõlab isegi paremini, ja tekitab segadust vähem
Vask   •  
(37.157.101.***)
Di Canio moodi tähistamise eest ei tohiks samuti karistada saada. Miks mustad ja antirassistid võivad, aga teised ei tohi?
SunWolf   •  
(82.131.11.***)
Gandole tuleb selgeks teha, et Eesti ei ole see koht, kus jalkaplatsil poliitikaga tegeleda.

Samas kui blõmmaritest rassistidele-uusmarksitedel on provotseerimine, marodööritsemine ja lõhkumine justkui õigus siis jääb arusaamatuks, miks valge mehe käe tõstmist piinliku täpusega jälgitatakse.
Kebab   •  
(91.129.108.***)
Soccerneti rassistid kah endale nurgakese kommentaariumisse saanud.
NuFc   •  
(84.50.36.***)
Ei näe selles tähistamises probleemi. Olen nõus, et poliitika ei peaks spordi osa olema aga paraku nii see on ja selleks ka jääb. Selle eest nüüd kedagi karistama hakata on ka natuke liiast. Kui ta seda provokatiivselt teinud oleks oleks juba teine asi.
Taavi Usta   •  
(88.112.124.***)
Rassi mõiste ja sealt lähtuvalt ka rassismi mõisted pole enamus teemaga tegelevatele selged. Rassi ja rasse pole pole olemas - see on vananenud väga pinnapealne üritus liigitada ja rumalsse ja kahjulikku evolutsiooni teooriasse kaasatud alam teaooria - rassiteooria üks postulaate.
Traditsiooniliselt on ja mõistepõhiselt on rassist rassiteooria pooldaja. Kui tunnistad, et olemas rassid, siis oled ka rassist.
Fussball   •  
(84.50.232.***)
Kui isegi mängukeeldu ei rakendata siis avaliku noomituse võiks ja peaks ikka tegema , jalgpalliväljak pole mingi liikumise propagandaks!
Vask   •  
(193.40.13.***)
See, et rasse pole olemas, on illusioon. Piisab, kui uurida, kas neegrist jooksjate jalaehitus erineb kuidagi valgete omast jne. Igal rassil on omad tunnused ja nende nivelleerimine ja eiramine paneb inimesed ebaloomulikku olukorda.
Rene Leiner   •  
(87.119.178.***)
Paix!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK