Valitsev maailmameister läheb prantslaste pidu rikkuma (0)

Täna näeme tõenäoliselt selle turniiri kahte kõige kvaliteetsemat meeskonda korraga väljakul. Põhimõtteline kohtumine Saksamaa ja Prantsusmaa vahel selgitab teise finalisti.

• 07.07. kell 22.00 Saksamaa - Prantsusmaa

Koduväljakul mängiv Prantsusmaa tuleb poolfinaalile vastu väravaterohkest lahingust Islandiga, kui turniiri ühe suurima ime korda saatnud meeskonnale löödi koguni viis palli võrku. Nüüd on Didier Deschampsi hoolealustel hoopis teine tera nokkida - valitsev maailmameister Saksamaa.

Nende viimane kohtumine novembrikuus lõppes pommirünnakuga Saint-Denis'is, kus sai staadioni lähistel surma üks inimine. Sellesamuse kohtumise võitis Prantsusmaa Olivier Giroud' ja Andre-Pierre Gignaci väravatest 2:0.

Saksamaa viimane võit prantslaste üle pärineb 2014. aasta Maailmameistrivõistlustelt, kui omavahel mindi vastamisi veerandfinaalis. Mats Hummelsi väravast võttis Saksamaa minimaalse võidu.

Sakslasi tabas pärast võidukat veerandfinaali Itaalia üle mitu valusat lööki. Tänaseks on selge, et poolfinaali peavad vigastuse tõttu tribüünidelt vaatama nii Mario Gomez kui Sami Khedria. Lisaks eelnimetatutele peab kollaste kaartide tõttu eemale jääma ka keskkaitsja Hummels. Kahtluse all on ka Bastian Schweinsteigeri osalemine.

"Meie meeskonna kvaliteet on kõrge ja mul on täielik usaldus kõikidesse mängijatesse. Me oleme valmis ja ootame seda poolfinaali," lausus Saksamaa koondise peatreener Joachim Low kohtumise eel.

Vastupidiselt Saksamaale tuleb kodumeeskond mängule vastu ilma probleemideta. Kõik mehed on terved ja mänguvalmis. Veerandfinaali kaartide tõttu vahele jätnud keskväljamootor N'Golo Kante ja keskkaitsja Adil Rami on värsked ja alustavad tõenäoliselt kohtumist algkoosseisus.

Prantsusmaa koondise peatreener Deschamps loodab koduväljaku eelist ära kasutada. "Me mängime Prantsusmaal, meie enda kodumaal, me lähme selle nimel väljakule. Me peame meeles pidama, et kõik on võimalik."

Kris Ilves: "Kaks kõige tugevamat võistkonda lähevad turniiril vastamisi selles poolfinaalis. Kuigi Saksamaa ei ole veel täielikult oma ründemängu leidnud, siis usun, et tuleb täiesti võrdne mäng. Prantsusmaa suurepärane rünne harutab korra sakslaste suurepärase kaitse lahti ja sellest piisab. 1:0 prantslastele."