Kahe meeskonna, mitte kahe mehe, duell (3)

Walesi ning Portugali vaheline finaal ei ole ainult Cristiano Ronaldo ning Gareth Bale'i vaheline duell. Finaali saab pääseda ainult parim meeskond.

Euroopa meistrivõistluste esimese poolfinaalis kohtuvad turniiri absoluutne suurüllataja Wales ning end penaltite abil läbi kitsikuste viimase nelja hulka tirinud Portugal.

Portugali koondis ei ole kuni poolfinaalini suutnud näidata tõeliselt veenvat jalgpalli: Fernando Santose hoolealused pole turniiri jooksul ühtegi mängu võitnud normaalaja raames. Seetõttu lasub ka teoreetiline võimalus, et Portugalist saab läbi aegade esimene koondis, kes võidab EM-i ilma ühegi normaalajal saavutatud võiduga.

Mõistagi ei ole antud koloriitne aspekt aga portugallastele põhiliseks motivaatoriks. Senini üsna keskpärast mängu näidanud Cristiano Ronaldo loodab siiski inspireerida oma meeskonda näitamaks lõpuks ometi veenvat mängu, mis vastaks koondisesse kuuluvate meeste kvaliteedile ning hinnasildile.

REKLAAM

Portugali potentsiaalne poolfinaalipääs ei oleks enne turniiri tundunud võimatuna, kuid pärast tagasihoidlikke esitusi käimasoleval suurturniiril jääb üle vaid oodata, kas Walesi vastu astub lõpuks ühtne võistkond, kes on võimeline vastaseid domineerima.

Erinevalt Portugalist on aga tõeliseks eurokomeediks osutunud Walesi jõudmine poolfinaali suuremale vutiüldsusele täielikuks üllatuseks. Gareth Bale'i inspireerivate esituste saatel on kogu Walesi meeskond muutunud ühtseks löögirusikaks.

Belgia alistamisega tõestas Wales, et tegu ei ole ainult toore võitluse ning Gareth Bale'i sooritustest elatuva koosseisuga vaid taktikaliselt ning võitjamentaliteedist pakatava draakoniga, kes võimeline rinda pistma iga vastasega, kes tema ette astub.

Otsustavaks võib saada aga Aaron Ramsey eemalejäämine kaartide tõttu. Ramsey on jaganud vastutuskoormast Bale'iga ülimalt edukalt: Arsenali palluri arvel on lisaks ühele löödud väravale ka koguni neli väravasöötu. Statistika näitab, et Briti saarte tiimi jaoks on Ramsey absoluutseks mängumootoriks: 24-aastane keskväljamehe nimi troonib Walesi koondises muuhulgas enim sooritatud söötude, puudete ning võimaluste tekitamise lahtris.

Näis, kas Portugal suudab ära kasutada blondeeritud soenguga keskväljamehest niiditõmbaja puudumist või purjetab Wales oma kompromissitu tahte saatel Pariisis peetavasse finaali.

Tiit Liblik:"Portugal ei ole suutnud veel oma tohutut mängulist potentsiaali realiseerida, kuid see ei ole takistanud neil poolfinaali jõudmist. Samuti ei saa unustada, et Cristiano Ronaldo näol on tegemist maailma ühe parima mängijaga, mistõttu võib mees ka halval päeval igasugusel vastasel selja prügiseks teha. Walesi mäng on aga see-eest meeskondlikult sümpaatsem ning ühtsem: 1:0 Walesile."

Triobeti koefitsiendid:

Portugali võit -  2,10

Viik - 3,00

Walesi võit -  4,05

SEOTUD MÄNGUD
3 kommentaari

kasuisa   •  
(213.35.148.***)
hea artikkel
hotmail sign up   •  
(183.80.191.***)
The article you have shared here very good. This is really interesting information for me. Thanks for sharing!
hotmail login |hotmail sign in |free hotmail login
animal jam   •  
(42.117.252.***)
The article you have shared here very good. This is really interesting information for me. Thanks for sharing!
hotmail login |hotmail sign in |free hotmail login

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK