LOE JÄRELE: Dortmund seisis võimsalt ja sõidab Wembleyle, PSG unistusele tõmmati kriips peale (1)

Kylian Mbappe ja PSG jäid avamängus Dortmundi vastu kuivale. Foto: Scanpix / EPA / Friedemann Vogel

Meistrite liiga esimene finalist on Dortmundi Borussia, kes alistas ka võõrsil 1:0 Pariisi Saint-Germaini. Kahe mängu kokkuvõttes jäid sakslased 2:0 peale.

Avamängu oli Dortmund kodus 1:0 võitnud ja Pariisis valati edasipääsule vundament 50. minutil, kui Mats Hummels suunas peaga võrku Julian Brandti nurgalöögi. PSG otsis seejärel küll meeleheitlikult vähemalt ühte väravat, tabas korduvalt posti ja lõpuhetkedel ühe minuti sees kaks korda järjest ka latti, aga võrku pall ei jõudnudki.

Dortmundi jaoks on tegu klubi ajaloo kolmanda Meistrite liiga finaalikohaga. 1997. aastal alistati finaalis Juventus, aga 2013. aastal jäädi alla Müncheni Bayernile. Täpselt nagu 11 aastat tagasi, peetakse ka tänavune Meistrite liiga finaal Londonis Wembley staadionil. Dortmund kohtub seal 1. juunil kas Real Madridi või Bayerniga, kes tegid Münchenis peetud avamängus 2:2 viigi ja selgitavad teise finalisti kolmapäeva õhtul Santiago Bernabeul.

PSG - Dortmundi Borussia  0:1 (0:0), kahe mängu kokkuvõttes 0:2 edasi Dortmund