Kuidas murda... Poolat? (0)

Euroopa meistrivõistluste veerandfinaalide esimene mäng pakub kavala rollide vahetuse, kus loogiline favoriit Portugal on see, kes peab ennast tõestama asuma.

  • 30.06. kell 22.00 Poola - Portugal

Portugal, Cristiano Ronaldo ja nimekad abijõud, võis turniiri eel alagrupiloosiga rahul olla - Austria, Ungari ja Island ei kujutanud endast meeskondi, kes peaksid portugallastele liiga palju peavalu valmistama. Saati lükati enne turniiri puur Eesti vastu täis.

Kas on asi selles Lissaboni katlas köetud saunas või milleski muus, aga Portugal ei ole EM-il kordagi näidanud seda, milleks nad tegelikult võimelised on. Alagrupist saadi kolme viigi toel läbi, kusjuures kolmandaks jäämine aitas vältida nii Belgiat kui Inglismaad.

Ootas Horvaatia, ehk tugevamgi vastane, kellest juba räägiti kui turniiri ühest võimalikust võitjast, kuid nüüd näitas Portugal sisu - otsustaval hetkel hoiti vastane nullile ja magus värav lisaajal viis veerandfinaali. Pole paha turniirifaas, kuhu kulgedes jõuda.

REKLAAM

Nulli hoidmise kunst

Kui Portugal on oma võrgust nelja mänguga välja võtnud neli palli, siis Poola läbis alagrupiturniiri puhaste paberitega - sealhulgas 0:0 viik valitseva maailmameistri Saksamaaga, kus parim võimalus skoori teha oli poolakatel - ja veerandfinaaliski läks murdumiseks vaja Xherdan Shaqiri fenomenaalset sooritust. Penaltid siiski Poolat soosisid.

Turniiri eel räägiti Poolast kui Robert Lewandowski meeskonnast, kuid Müncheni Bayerni mees on seni nullil - hea enne? Ehk sütitab teda vana tuttava Pepe kohtamine Portugali kaitseliinis? Lewandowski varjus on teised mehed näidanud, et jalgpalli Poolas osatakse.

Nii ongi veerandfinaali eel tekkinud olukord, kus loogilisel favoriidil Portugalil on vaja näidata, et nad suudavad "väikesest" Poolast üle olla.

Ivar Lepik: "Ettearvamatu mäng - mõlemal meeskonnal on üks A-klassi staar, veel mõned nimekad mehed ja jalgpallurid, kes endale alles nime tegemas. Paneksin oma panuse sellele, et Lewandowski ilmub kohale ja Poola ratsutab siit magusa 2:1 võiduga poolfinaali."

Triobeti koefitsiendid

Poola võit - 3,80
Viik - 2,90
Portugali võit - 2,25

SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK