Prantsusmaa külalislahkust üles ei näidanud (1)

Viimane veerandfinaal võinuks pakkuda Islandi muinasjutu jätku, pakkus aga hoopis võõrustajate jõudemonstratsiooni - 5:2 võiduga edeneti poolfinaali.

Kaheksandikfinaalis Inglismaa koju saatnud ja maailma endast rääkima pannud islandlastele anti mängu eel lootust küll. Prantsusmaa alles otsivat oma mängu, kaitseliinis tuli väljakule saata debütant Samuel Umtiti... Ja nii edasi.

Pikka pidu siiski läbimärjal Stade de France'il  külalistele ei olnud. Möödus tosin minutit, kui Blaise Matuidi leidis Olivier Giroud ja Arsenali mees avas skoori; 20. minutil kirjutas Paul Pogba nurgalöögist peaga juba 2:0 tabloole.

Šahh-matt tehti aga sisuliselt poolaja lõpus, kui paari minutiga lõid väravad ka Dimitri Payet ja Antoine Griezmann, kusjuures viimane lõpetas poolaja värava ja kahe resultatiivse sööduga. Prantsusmaast sai ühtlasi esimene meeskond Euroopa meistrivõistluste ajaloos, kes poolajaks 4:0 ette läinud.

Teine poolaeg pakkus küll natuke rõõmu ka Islandi pöidlahoidjatele ja kui Kolbeinn Sigthorsson 56. minutil 1:4 lõi, tundus, et ehk ei ole veel kõik otsustatud - vastus oli aga kiire ja konkreetne, Giroudi teine värav viis vahe tagasi nelja peale. Mängu seitsmenda värava lõid taas islandlased, kui Birkir Bjarnason lõppskooriks 2:5 vormistas - Island võitis poolaja 2:1 ja lahkub pea püsti, prantslased andsid aga tormihoiatuse. Saksamaa, 7. juuli, Marseille.

Prantusmaa - Island 5:2 (4:0)
12., 59. Olivier Giroud, 20. Paul Pogba, 43. Dimitri Payet, 45. Antoine Griezmann - 56. Kolbeinn Sigthorsson, 84. Birkir Bjarnason

Hoiatused: 58. Birkir Bjarnason - 75. Samuel Umtiti
Peakohtunik: Björn Kuipers

Prantsusmaa: Lloris, Evra, Griezmann, Payet (80. Coman), Giroud (60. Gignac), Matuidi, Pogba, Sissoko, Sagna, Koscielny (72. Mangala), Umtiti.