Kas Island naelutab viimased 0,2% ka telerite taha? (4)

Islandi rahvaarvuks on ümmarguselt 330 000 inimest ning ametlike numbrite kohaselt vaatas kaheksandikfinaali Inglismaa vastu 99,8% kogu rahvast ehk 329 340 inimest.

Viimases veerandfinaalis lähevad islandlased vastamisi korraldaja Prantsusmaaga ning tribüünid värvitakse siniseks.

Islandlaste edulugu on juba praegu selle turniiri üks firmamärke. Turniiri alustati üllatusliku 1:1 viigiga Portugali vastu, millele järgnes teinegi kaotusseisust välja tulemine, kui ka Ungari vastu võideldi välja 1:1 viik. Alagrupp lõpetati võimsa emotsiooniga, sest neljanda lisaminuti väravast oldi üle Austriast.

Kogu turniir suurim šokk saabus aga kaheksandikfinaalis, mil Inglismaa vastu juba 4. minutil kaotusseisu jäädi, ent ei kaotatud usku ning juba kümmekond minutit hiljem oldi mängu juhtimas. Ehkki Inglismaa oli mannetumast mannetum ja oma rünnakut toimima ei saanud, ei vähenda see 330 000 elanikuga Islandi saavutust.

Prantsusmaad tassivad teised poolajad

Korraldajad on seni end kokku suutnud võtta mängude teises osas. Alustuseks võideti teise poolaja väravatest 2:1 Rumeeniat, mille järel löödi Albaaniale mängu täiesti viimastel minutitel kaks väravat. Šveitsi vastu sobis aga 0:0 viik.

Kaheksandikfinaalis suudeti juba taas fännide närvidel mängida, kui teisel minutil kingiti vastastele penalti ning jäädi kaotusseisu. Teise poolaja keskel tõusis aga esile Antoine Griezmann, kes kolme minuti jooksul kaks väravat lõi ja meeskonna veerandfinaali saatis.

Andre Viljamaa: "Island on teinud muinasjutulise turniiri, aga Prantsusmaa on seni selgelt kõige kõrgemast klassist vastane ja pärast viimast mängu prantslased oma vastast kindlasti ei alahinda. Ennustan, et Prantsusmaa võidab kolme väravaga."