Wales on poolfinaalis! (0)

58 aasta järel esmakordselt suurturniiril mängiv Wales alistas 3:1 Belgia ning on poolfinaali pääsemisega endiselt hoidmas üleval Briti saarte esindatust finaalturniiril.

1/8-finaalis Ungarile viimase veerandtunniga kolm väravat löönud Belgia jätkas Walesi vastu sealt, kus pooleli jäädi. Seitsmendal minutil mängiti Yannick Ferreira-Carrasco tagapostis täiesti vabaks - kui esimese löögi Wayne Hennessey tõrjus, siis Carrasco meeskonnakaaslastele järgmisele kahele löögile jäid kaitsjad ette. Tugevale survele järgnes turniiri üks ilusamaid väravaid 13. minutil, kui Radja Nainggolani kahurikuul 30 meetrilt lendas läbi Hennsessey käte ülanurka.

Värava järel andis Belgia aga initsatiivi niivõrd käest, et poolaja lõpuks olid kõik olulisemad statistilised näitajad Walesi kasuks. Kahel korral õnnestus oma firmajooks teha Gareth Bale'l - kui esmalt lõi ta küljevõrku, siis poolaja lõpus püüdis madala löögi kindlalt Thibaut Courtois. Vahepeal jõudis Courtois ka ühe supertõrje teha, kuid teenitud viigivärav tuli 31. minutil. Aaron Ramsey andis nurgalöögi ning meeskonna kapten Ashley Williams saatis pealöögiga palli väravasse.

Ka teist poolaega alustas Belgia aktiivsemalt ning napilt läksid raamidest mööda Kevin de Bruyne'i ja Eden Hazardi löögid. Kuid kulus vaid kümme minutit, kui paremalt äärelt tuli Aaron Ramsey poolt tsenderdus kasti, Hal Robson-Kanu keerutas end kastis löögile ning viis Walesi juhtima.

Järgmised paarkümmend minutit suutis Wales taas kõik Belgia käigud kinni panna. Belglaste otsus hakkata Walesi karistusala pommitama tsenderdustega oli vilja kandmas ning viigivärav oli mitmeid kordi õhus. Aga nagu ka poolaja alguses, järgnes ka nüüd Belgia survele Walesi värav vastusrünnakust. Chris Gunteri suurepärase tsenderduse järel saatis vahetusmees Sam Vokes palli briljantse pealöögiga tahanurka ning kindlustas Walesile poolfinaalikoha.

1996. aasta EM-i järel esimese Briti saarte meeskonnana suurturniiril poolfinaali pääsenud Wales hakkab kolmapäeval finaalkoha eest võitlema Portugaliga. Seal tuleb aga hakkama saada ilma Aaron Ramsey'ta, kes sai täna oma turniiri teise kollase kaardi.

Wales - Belgia 3:1 (1:1)
31. Ashley Williams, 55. Hal Robson-Kanu, 86. Sam Vokes - 13. Radja Nainggolan

Hoiatused: 5. Ben Davies, 24. Chris Gunter, 75. Aaron Ramsey - 59. Marouane Fellaini, 85. Toby Alderweireld
Peakohtunik: Damir Skomina

Wales: Hennessey, Gunter, Chester, Ashley Williams, Davies, Taylor, Allen, Ledley (78. King), Ramsey, Bale, Robson-Kanu (80. Vokes).
Varus: Owain Fon Williams, King, George Williams, Edwards, Richards, Cotterill, Vokes, Collins, Jonathan Williams, Danny Ward, Vaughan, Church.

Belgia: Courtois, Meunier, Alderweireld, Denayer, Jordan Lukaku (75. Mertens), Witsel, Nainggolan, De Bruyne, Carrasco (46. Fellaini), Hazard, Romelu Lukaku (83. Batshuayi).
Varus: Mignolet, Fellaini, Gillet, Mertens, Origi, Kabasele, Dembele, Benteke, Batshuayi, Ciman,