Levadia peatreener kiitis Viktor Levadat ja arvas, et meistritiitel oli neile tähtsam kui Florale (3)

FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

FCI Levadia peatreener Vladimir Vassiljev kiitis pärast FC Floraga tehtud 2:2 viiki esindusmeeskonnas valitsevat perekondlikku atmosfääri ja president Viktor Levadat, kes kolmapäeval saadud 1:5 kaotuse järel meeskonda toetavalt suhtus.

Vladimir, kuidas te meeskonna kolmapäevaga võrreldes täiesti uueks muutsite?
Vähe oli vaja teha. Igaüks sai aru, kui suur löök see kolmapäevane kaotus meie egole oli, kui palju oli mängus ja et ühtegi derbit niimoodi kaotada ei tohi. Väike peapesu sai ka meestele tehtud, lühike analüüs samuti. Ent tänane tulemus on üheskoos saavutatu. Igaüks analüüsis iseennast, et mida tuleb teha paremini.

Võib-olla põlesime ka kolmapäeval natuke läbi. Ent oleme neid suuri kaotusi tänavu saanud kolm tükki ja pärast igaühte neist tugevama tagasi tulnud. Võib-olla see ongi meie trump. Kui keegi lööb meid vastu pead, siis ärkame üles. Hea, et polnud lõpus ainult üks, vaid kaks mängu. Kolmapäevane kaotus andis lisamotivatsiooni ja näitasime täna väga suurt sisu.

Tingimused olid täna keerulised. Kas tegite sellepärast oma mänguplaani kuidagi ka ümber? Andsite ilmast tulenevaid juhiseid?
Me ei tahtnud taga palju riske võtta, sest plats oli libe. Teame, et Flora suudab kõrgelt väga agressiivselt pressida. Natuke lihtsustasime mängu, lüües pikki palle Robert Kirsi peale. Seejärel oli vaja võita teisi palle. Finaalid ongi enamasti sellised, et väga ilusat jalgpalli ei näe, aga palju võitlust, mida täna väljakul nägimegi. Oleme näinud sellist jalgpalli ka eelnevalt ja see toob meile tulemust.

REKLAAM

Kirss täna põhikoosseisus oli kolmapäeva järel ilmselt lihtne otsus?
Teadsime, et meil on vaja palle üleval hoida, sest väljak muud teha ei lubanud. Kirsil on see omadus, et ta suudab nii palle hoida kui ka ise sügavusse spurtida. Lisaks ta suudab 90 minutit pressingut teha, mida Zakaria Beglarišvili võib-olla ei suuda. Samas keskel oli ka Zaka täna kasulik. Üldiselt kõik toimis.

Kas klubi president Viktor Levada pärast kolmapäevast kaotust ka sinu või Marko Saviciga vestles?
Kusjuures see on väga positiivne, et ka Viktor on oma suhtumist muutnud. Analüüsib, mis on varem olnud. Seekord oli just vastupidi. Tagasiside pärast kolmapäevast mängu polnud positiivne, aga väga toetav. Viktor oli ise küll mängu järel väga pettunud, aga proovis teha kõik, et rahustada meeskonda ja rahustada meid. Ta andis positiivset impulssi. Omalt poolt soovitusi kah, et mida ta teeks ja mida ta näeb. Ta motiveeris meid väga hästi.

Mängu lõpp läks päris närviliseks. Ka pingil.
Arusaadav. Kui juhid 2:1 ja väga tugev vastane ja väga oluline mäng, siis ei saagi teistmoodi käituda. Ma ei kujuta ette, kuidas saab istuda ja olla ilma emotsioonideta. Kui seitse aastat meistritiitlit jahid, siis teed kõik endast sõltuva, et võita. Kui vaja karjuda, siis karjud. Kui vaja platsile joosta, siis jooksed. Igaüks pidi andma endast 110%, et meistriks tulla. Arvan, et see õnnestus.

Oli näha, et Marko Savic suhtles sinuga aia tagant pärast seda, kui ta oli ära saadetud.
Jah, tal oli üks vahetus peas valmis ja mul oli vaja teada, mis ta plaan oli, et meie koostöö oleks samal lainel.

Veidi pärast Rasmus Peetsoni eemaldamist tõite sisse Milijan Ilici ning läksite üle neljamehelisele kaitseliinile. Mis selle käigu põhjus oli?
Meil oli vaja keskel pressida. Kui jätkanuksime 5-3-1 asetusega, jäänuks väga suured augud äärtele, aga just sealt proovis Flora rünnata. 4-4-1-ga oli võimalik ka äärepoolkaitsjal kaitsesse appi jõuda.

Flora peatreener ütles, et otsustavaks sai ilm, sest Flora ei saanud oma mängu mängida. Kas oled nõus, et ilm oli otsustav faktor?
Kindlasti nii meie kui ka nemad sooviksid mängida paremates tingimustes. Ka meie mäng kannatas. Me ei saanud palliga domineerida, sest pidime lihtsamalt mängima, mida me aga trennides ei harjuta. Võib-olla ainult teoorias. Kui poolteist aastat treenida ühte mängu, aga täna on vaja mängida teisiti, siis nii ongi.

Otsustavaks sai võitlusvaim. Meile oli see karikas tähtsam kui Florale. Meie mehed surid väljakul. Tingimused olid mõlemale võrdsed. Võib-olla nende trump ehk kiirrünnakud said kannatada, kuna libe pall ja väljak seda ei soodusta. Võitis see, kes tahtis rohkem.

Kes on Levadia selle hooaja parim mängija?
Pange kirja, et meeskond. Me ei pane kunagi rõhku ühele mängijale, vaid teeme kõike meeskonnana. Meil ei ole meeskonnas väga suurepäraseid staarmängijaid nagu Floral Konstantin Vassiljev, kes võib üksinda mängu ära otsustada. Meie otsustame alati kõik koos. See on meie tänavune trump. Meil on perekondlik atmosfäär ja see viiski meid meistritiitlini.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
3 kommentaari

antz-   •  
(217.159.166.***)
Maru puine artikkel, mitmed küsimised ja vastused korduvad, lisaks on Marko Savicist saanud Marko Savid.
rallikas   •  
(90.191.147.***)
Artikkel on topelt tulnud.
IUdutuli   •  
(88.196.157.***)
"Meil ei ole meeskonnas väga suurepäraseid staarmängijaid nagu Floral Konstantin Vassiljev, kes võib üksinda mängu ära otsustada."

Huvitav kommentaar arvestades, et enamik Levadia väravaid on tulnud kahelt mehelt (Zaka ja Kirss), samas kui Vassiljev on väravalööjate edetabelis alles 20. kohal. Zaka juhib pika puuga ka söötude osas.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK