Kolmandat aastat järjest Eesti meistriks kroonitud Liivak: kolm on kohtu seadus, see on kõige magusam (1)

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Frank Liivak krooniti kolmandat aastat järjest Eesti meistriks. Kui kahel eelmisel aastal FC Floraga, siis tänavu FCI Levadiaga. Ta väärtustab äsja võidetud meistritiitlit kõige rohkem.

"Ma ei oskagi seda kuidagi kirjeldada. Emotsioonid on ülimalt positiivsed ja ammu ei ole sellist rõõmu tundnud. See on klassika - kirjeldamatu tunne. Paljudel ei ole sellist privileegi. Kui tuled ikkagi meistriks, siis see on midagi erilist ja see on see, mille jaoks terve aasta iga päev trenni teed. See on väga magus. Väga magus.

Mul on karikas kaitstud, tiitel kaitstud, kõik on hästi. Siin räägitakse, et kaua ei ole tiitleid olnud, aga mul kolmas meistritiitel järjest, teine karikas järjest, kahjuks superkarikat ei saanud Levadiaga sel aastal mängida, aga järgmisel aastal tuleb ka superkarikas," lausus Liivak.

"Kolm on kohtu seadus. Kolmas järjest. Peab tõdema, et see on tõesti kõige magusam. Ma ei ole sellist emotsiooni ja kordaminekut varem tundnud. Ma arvan, et terve see hooaeg soosis seda. Eesti rahvale enam põnevamat lõppu ei saanud pakkuda, samamoodi ka mängijatele. Muidugi oleks võinud tiitel lihtsamalt tulla, aga kui läbi sellise tee, siis enam magusamaks minna ei saa."

REKLAAM

Mis toimus riietusruumis? "Päris hästi sõnadega ei oska kirjeldada, see on puhas rõõm. Meistriks tulemine ja need emotsioonid, mis välja purskavad, on imelised ja kirjeldamatud. Saabki kirjeldada ainult kui puhas rõõm," lausus Liivak, kui kapten Brent Lepistu tuli tema juurde šampanjapudeliga.

Liivak rõhutas, et Levadia on terve aasta olnud kui üks suur perekond. "Neid [koosviibimisi] on meil omajagu olnud. Need ei ole ainult meeskonnaga, vaid meeskonna lähedaste ja perega. Meil on ühised üritused. Kõik teavad üksteist ja oleme ühtne grupp. Meeskonnavaim on jalgpallis hästi tähtis asi ja sel aastal oli meil see parem kui Floral. Viimases mängus kukkusid pallid meie kasuks ja tiitel tuli koju."

Tänasest mängust: "Ega see väljak ja lumi kõige ilusamat jalgpalli ei pakkunud, aga need on täpselt sellised mängud, kus selgub, kumb tahab rohkem ja kummal on meeskonnavaim parem. Flora on terve hooaja vältel näidanud, et neil on vägev meeskond, ja nad on teinud vägevaid saavutusi, aga seda magusam on neilt see tiitel võita. See näitab, et ka meie teeme head asja."

Kas sul on mõnes mõttes kahju, et Florast lahkusid, arvestades seda, mis nad on tänavusel hooajal Euroopas saavutanud, või meistritiitel Levadiaga kaalub selle üle? "Kindlasti ei ole kahju. Mul on Flora üle väga hea meel. Mul on südamest hea meel, et Eesti klubil Euroopas hästi läheb.

Aga ma teadsin, miks Levadiasse tulin. Tahtsin kandvamat rolli ja kui minutid järele vaadata, siis võib öelda, et see roll oli olemas. Ja niimoodi Levadia tiitlini vedada, mida klubi ei ole ammu saanud. Ja enda kolmas. Mul ei ole siin midagi kahetseda. See on väga võimas. Nüüd peame Levadiaga endale Euroopas kõrgemad sihid seadma ja veel rohkem endast andma, et äkki saaksime meie sel tasemel järgmisel hooajal mängida."

SEOTUD MÄNGUD
1 kommentaar

klaviatuuriwarrior   •  
(84.50.91.***)
Legend

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK