Brent Lepistu: Levadia ei saa seda respekti, mida ta väärib (35)

FCI Levadia kapten Brent Lepistu. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

"Väga hästi! Tõesti väga hästi," iseloomustas 2021. aasta Eesti meistermeeskonna FCI Levadia kapten Brent Lepistu enne intervjuu algust võetud šampanjalonksu mekki. Ning ütles siis 2015 ja 2017 Flora ridades Eesti meistriks tulnud mehena paljutähenduslikult juurde: "Paremini kui kunagi varem."

Lepistu on end meeskonna kaptenina asetanud viimastel nädalatel avalikult meelega suure surve alla ja sai nüüd võidurõõmsalt tunda, et nii tema ise kui ka Levadia pidas sellele kõigele vastu.

Kas oled nõus, et sul oli kõige magusam seda tiitlit võita, aga kaotus oleks ka sulle kõige valusam olnud?
Ei. Arvan, et see oleks kõigile meestele väga valus olnud, kui oleksime kaotanud. Aga see meistritiitel sel aastal selle meeskonnaga Flora vastu, keda peetakse hetkel Eesti üheks läbi ajaloo parimaks meeskonnaks... see oli mu jaoks väga-väga oluline. Terve meeskonna jaoks oluline. Meie meeskond ei saa sellist respekti, mida ta väärib. Kahjuks.

Eilsel pressikonverentsil ütlesid ka, et meedia ja avalikkus ei soosi Levadiat. Selgita palun, kust selline arvamus on tekkinud?
Viimase kümnendiga on võib-olla jäänud Levadiale külge mingi narratiiv, mingi iganenud energia, mida inimesed selle meeskonna vastu tunnevad. Ja kahjuks peavoolumeedia ja enamik teist haibite rohkem Florat ja haibite rohkem Paidet. Levadia ei saa seda respekti, mida ta väärib. Millegi pärast on see asi alati kallutatud. Loodan, et selle meistritiitliga hakkame seda narratiivi natuke muutma.

REKLAAM

Naastes su isikliku panuse juurde, siis see hing, mida sa Levadia meeskonda eriti just viimaste nädalate jooksul oled sisse pannud, oli metsik kogus. Kust sa selle energia võtsid?
See kõik on minu jaoks sügavamal kui mõnel teisel. Siin taga on palju ajalugu, palju tahtmist, palju seda, et inimesed tihti minusse ei usu. Aga nagu ajalugu on näidanud, siis suudan neid iga kord ümber veenda.

Surusid äsja kätt FC Flora presidendi Pelle Pohlakuga. Mis sa arvad, oli see tema poolt siiras žest?
Mind ei huvita see absoluutselt. Võib-olla oli formaalne. Kui inimene surub mul kätt ja soovib õnne, siis võtan vastu.

Kas meistritiitel võib Levadia meestele koondiseukse avada?
Ütleme, et seda vundamenti katki teha ja uued uksed avada... jumal seda teab. Võib-olla peame Meistrite liiga võitma selleks, et mingeid mehi väärtustama hakataks.

Mis on Levadia järgmine väljakutse? Sa oled Floras meistriks tulnud ja tead, et võitmise järel toimub kohe järgmiste eesmärkide seadmine, sest senine on saavutatud.
Mul endal oli tänavuse aasta alguses kaheks hooajaks eesmärk paika pandud. Tänavu võita meistritiitel ning 2022 tulla uuele hooajale meistrina vastu ja seda tiitlit kaitsta. Nagu teame, siis meistriks tulla on üks asi, aga selle tiitli kaitsmine näitab järgmist taset ja järgmist sisu.

Kindlasti on meie uue hooaja eesmärk kaitsta Eesti meistritiitlit ning teha tegusid Euroopas. Tänavu ei olnud me veel kollektiivse energia mõttes valmis teisest eelringist edasi minema. See enesekindlus kasvab aastate jooksul. Tänavu me polnud selleks valmis, aga meistritiitli võitmiseks olime. 2022 oleme valmis ka Euroopas.

Kuivõrd palju hooaja lõpus kogetu seda kollektiivset energiat kasvatas?
See tähendas meie meeskonnale väga palju. Olen kõigi meeste üle väga uhke.

Millised need hooaja lõpu rasked hetked olid?
Teate ise neid hetki. Need olid mängud Paidega ja Floraga. Aga näitasime sisu. Iga kord, kui meil raskeks läks, siis tulime tagasi. See ütleb meie hinge ja häälestatuse kohta üht-teist.

Intervjuu kõik küsimused pole Soccernet.ee esitatud, vaid intervjuu käigus esitasid neid ka teiste väljaannete ajakirjanikud.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
35 kommentaari

Tyroplast   •  
(176.46.121.***)
Parem tütar lits, kui poeg flora fänn
-soccerfann-   •  
(83.179.135.***)
Loodan, et sulle mitte kunagi tütart ei sünni ja loodan, et hoiad ka kõigist teistest naissoost inimestest võimalikult kaugele.

AGA, kui su tütar kunagi saab olema Flora fänn, siis võib poeg ka prostituut olla? See oleks ok?
Alex Veedi   •  
(62.214.191.***)
Vau
käbi   •  
(91.129.109.***)
Sellel klubil oleks spordipsyhholoogi vaja või algkooliõpetajat vms
Tyroplast   •  
(176.46.121.***)
Kle sina kalju fänn, ära räägi naistest, te tegelete lastega ju?
A. Polõnski   •  
(85.253.171.***)
Ei ole neile mingit psühholoogi vaja. Pigem näitab see nupuke, et suur osa leva meestest saab hästi aru, mis neid aitas sellel hooajal Flora ees võitjaks tulla ja miks teise koha saanud meeskond saab neist rohkem teenitud tähelepanu.
Rester   •  
(91.129.101.***)
Kuidas Lepistu aru ei saa, et kaevab iga kord nende ütlemistega aina sügavamale end
metssiga   •  
(195.50.215.***)
millist auku? et ei saa koondisesse? selle on ju ammu ka peatreener välja öelnud, et tema valikusse ei kuulu lepistu. peaks lepistu siis hakkama mett mokale määrima kohalikele “ isandatele”? usun tema elus ei muutu kyll midagi sellistest sõnavõttudest
-soccerfann-   •  
(83.179.135.***)
Ai, see on nüüd küll valus.
Kahjuks jah, mingid idioodid on klubi või selle maine ära rikkunud ja mul on häbi, et kunagi selle klubi fänniks hakkasin.
Jaak   •  
(62.65.211.***)
Lepistu on hea kapten ja sõnumid täpselt need mida kuuleb ka kõigilt teistelt Levadia asjapulkadelt nagu kodukord ette näeb.
IUdutuli   •  
(90.190.242.***)
Mõni toitub ainult vastandumisest.
chipmunk   •  
(91.129.106.***)
Mööl on parem kui Lepistu.
Mr.Maximus   •  
(90.191.209.***)
Eesti meister ja see on fakt:)
Tyroplast   •  
(176.46.121.***)
Võin karikast pildi saata kui tahate
Rester   •  
(91.129.100.***)
To metssiga
Auku, kus ta juba ise enda tegude pärast kukkunud on ja nüüd veel sügavamaks kaevab. Ei peagi vabandama, mina seda ei õelnud, kuid kui kutt soovib veel saada koondisesse, siis peab aru saama, et koondis on nr 1 ja tema nr 2.
Jalka1   •  
(78.24.199.***)
Lepistu pole siiani aru saanud, et tema suu pruukimine ei vii teda kuhugi. Ime pole kui koondise peatreener ütleb, et ei usalda teda.
Kui antud mängust rääkida, siis Levadia enne teist väravat oli pall ilmselgelt väljas, kohtunike tase annab meil Eestis soovida. Sellistes mängudes tuleb VAR-i kasutada.
Jaak   •  
(46.131.45.***)
Pole vahet mida ta räägib tegelt. Ühtegi ratsionaalset põhjust praeguse koondise keskvälja valiku juures teda sinna enam tagasi kutsuda nagunii pole. Saaks hakkama kindlasti,aga saavad ka need kes seal juba on. Midagi juurde ei anna,ära ka ei võta kui Lepistu sisse tuua.
MNa   •  
(195.80.110.***)
Respekti ei teenita selle nõudmise ja räuskamisega.
V V   •  
(91.129.106.***)
Teenitakse ikka! Respekt kriitiiste jalkafännide poolt, et julgeb ausalt välja öelda nii nagu asjad on.

Aitäh ja sügav kummardus otskohesuse eest! Läbipaistva ja ausa jalkaliidu puhul oleks teiste klubide mehi tunduavlt enam Koondises. Aga s**** kah! Las see Koondis vireleb ja on alagrupi eelviimase koha üle õnnelik - alati tore näha, kuidas Meistrliigas mõni korruptsiooni-vaba klubi koondislastele koha kätte näitab.
A. Polõnski   •  
(85.253.171.***)
.../Meistrliigas mõni korruptsiooni-vaba klubi/...

Tõsi või? Eestis juba on üks 'puhas-kui-prillikivi' mees, nüüd ka üks klubi ennast selliseks kuulutanud.
trk   •  
(46.131.38.***)
Kas VV on endine spordiajakirjanik Veiko Visnapuu? See retoorika ja sõnakasutus on kuidagi sarnane.
Mõtiskleja   •  
(146.255.183.***)
Levadia ees müts maha ja õnnesoovid. Nad kindlasti väärivad seda tiitlit ja loodetavasti on selle võrra janusem ka Paide järgmine aasta, nähes et on võimalik Flora kotti panna küll.
Mis aga puudutab Lepistut, ma loodan et ta ei saa kunagi koondisesse. Sellist "mina ja maailm" suhtumist ei ole koondisesse vaja, ole või Eesti parim jalgpallur. Nagu Balotelli või keegi omal ajal. Võisid ju platsil kõva mees olla aga kui käitud nagu sõimekas, siis nägemist.
Taavi Usta   •  
(88.112.123.***)
Ma arvan, et Bega ja Robi ei saa ka piisavalt propse - näiteks Kirss on per min tõhusaim väravvalööja - väravalööjate edetabeeli liidrite seas.
Rester   •  
(91.129.100.***)
To Usta.
Jah, Kirss on teinud see hooaeg mitu sammu edasi, kuid ta jääb selgelt alla Sappinenile ja Anierile ning kui Sorga on hoos, siis temalegi. Tõsi, hetkel loodan, et Kirss on koondise treenerite silmaa veidi kõrgemal kui Sorga
V V   •  
(91.129.106.***)
Selle aasta puhul oli 10st klubist 8 korruptsiooni osas puhtad. Ei pea midagi siin kuulutama. Iga lugeda oskav inimene suudab kohe öelda, millised 2 klubi käivad rahakotiga ja paberimajandusega ümber nagu jumal juhatab. Mõlemad klubid see aasta ka korduvalt uudistest läbi käinud. Ma ei saa aru, kas siin mõned kommentaatorid loevad valikuliselt jalka uudiseid või on nad lihtsalt keelduvad tunnistamast, et need 2 klubi sellist nahka pidevalt korraldavad.
Rester   •  
(91.129.100.***)
Mida sa jahud VV? Näita fakte ja ütle klubid
Myyt50   •  
(46.131.37.***)
Millega täpselt Kirss Anierile alla jääb? Anier viimastes koondisetsüklites pole küll millegi sellisega silma paistnud miLlega Kirss ka hakkama ei saaks. See, et tal liigas rohkem väravaid on ei ole küll näitaja.(Anier lööb ka penalteid) Sappinen on nr1 ründaja ja ma ütleks Kirss nr2
Jalka1   •  
(78.24.199.***)
Jah, Sappinen on nr 1 ründaja koondises, aga nr 2 on Sorga, kes on ennast ka tõestanud. Kirss siiani koondises ennast tõestanud ei ole.
humorist   •  
(213.180.19.***)
Sorga on ennast tõestanud. :D
tpx   •  
(90.190.***)
Huvitav, mis põhjusel palju kommentaare saanud artikkel esilehe uudistevoost välja kukkus? Mis on selle algoritmi rakendumise loogika? :|
maamesilane   •  
(176.46.103.***)
Huvitav kas Lepistu ka Flora aegadel selline halaja oli?
MNa   •  
(195.80.110.***)
"Aitäh ja sügav kummardus otskohesuse eest! Läbipaistva ja ausa jalkaliidu puhul oleks teiste klubide mehi tunduavlt enam Koondises. Aga s**** kah! Las see Koondis vireleb ja on alagrupi eelviimase koha üle õnnelik - alati tore näha, kuidas Meistrliigas mõni korruptsiooni-vaba klubi koondislastele koha kätte näitab."

Nii et kui Lepistu, Kirss, Peetson ja veel keegi Levadiast koondise põhimeheks panna, siis hüppab kohe tase üles? :D :D
tpx   •  
(90.190.***)
Ohh, minu arvates Lepistu ei kanna endale ise võetut rolli väga hästi välja. Võib isegi õelda, et esitatav roll on muutunut tragikoomiliseks ja talletub ajalooannaalidesse koos Liivaku ja OJ "mikrofonikukutamisega". Respekt pole miski, mida saaks poest kiloga osta või siis erinevas vormis ajakirjanduses esinedes seda manguda ja halada. :|
footsoccer   •  
(91.129.104.***)
Kummaline, et V V enamus sõnavõtte on kuidagi ühte auku ja täielikku jama täis!!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK