Hoogne tango viis võidule Prantsusmaa, kes mängib poolfinaalis Marokoga (1)

Võiduvärava löönud Olivier Giroud tabamust tähistamas. Foto: Scanpix / Matthew Childs / Reuters

Katari MM-il selgusid viimased kaks poolfinalisti, kui Prantsusmaa alistas Inglismaa 2:1 ning Maroko oli Portugalist 1:0 parem.

Eelviimane veerandfinaal Maroko ja Portugali vahel oli äärmiselt emotsiooniderohke. Portugal oli kohtumise vältel kontrollivam, aga see neile tulemust ei toonud. Mängu avavärav ja ühtlasi ka ainus tabamus sündis 42. minutil, kui Youssef En-Nesyri saatis palli peaga väravavõrku. Kaotusseisu jäämise järel hakkas Portugal punnima, aga Bounou puur jäi muukimatuks. Lõppseis 1:0 Marokole. Neist sai esimene Aafrika koondis, kes jõudnud MM-i poolfinaali.

Viimases matšis asusid võistlustulle kahekordne maailmameister Prantsusmaa ja korra kuldse karika pea kohale tõstnud Inglismaa. Prantslased asusid matši juba 17. minutil juhtima, kui Aurelian Tchouameni virutas 25 meetrilt palli alumisse nurka nii, et Jordan Pickford pallini ei ulatunud.

Teisel poolajal inglased vastasid kiirelt, kui Bukayo Saka teenis penalti ning Harry Kane realiseeris selle. 78. minutil läks Prantsusmaa taas juhtima, kui Antoine Griezmanni oivalisele tsenderdusele sai pea vahele Olivier Giroud ning pall lendas väravavõrku. Draama polnud sellega läbi, sest 84. minutil määrati inglastele taas penalti, ent sel korral suutis Kane nahkkera üle raami saata, mistap mängivad prantslased poolfinaalis Marokoga.