Zahovaiko: see oli märkamatu kõrvalt tulnud hoop ja arvan, et võistkond teadis enne mind (6)

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Vjatšeslav Zahovaiko ütles pärast Premium liiga 31. voorus FC Flora käest saadud 0:3 kaotust, et päev varem saabunud uudis, et pärast praegust hooaega ta ametis ei jätka, muutis mänguks valmistumise väga keeruliseks.

Ütlesid ETV intervjuus, et "ei näe mingit mõtet mängust rääkida, oli raske võistkonda ette valmistada ja häälestada". Miks nii?
Raske. Mis siin ikka rääkida. Teadmine, et ma järgmine aasta ei jätka, tähendab, et on keeruline leida sisemine motivatsioon ja põlemine, et võistkonda ette valmistada. Oli päris keeruline nädal. Ja poisse tuleb kindlasti kiita, et leidsid sisu üles. Tuldi välja ja mängiti normaalset jalgpalli. Aga on näha, et on tujud ja asjad, millega on keeruline toime tulla.

Kas võistkond sai sinu lahkumisest teada laupäeva hommiku nagu ka avalikkus?
Eile me rääkisime võistkonnaga. Aga kardan, et see teadmine oli [neil] juba varem teada. Arvan nii.

Miks sa nii arvad?
Tekkis selline tunne.

REKLAAM

Kuidas ise uudise vastu võtsid?
Kuidas öelda… märkamatu kõrvalt tulnud hoop. Täpselt nii võtsingi. Mis seal ikka. Kui nii, siis nii. Elu läheb edasi. Kahju on, et oleks võinud need kaks viimast mängu kuidagi väärikamalt ära mängida. Nüüd on päris keeruline leida emotsionaalne foon. Vaatame, mis saama hakkab. Ilusad viis aastat ja väga põnevad viis aastat. Jään kindlasti võistkonda igatsema. Laiali läheme sõbralikult. Kindlasti mitte vaenuga. Aga kohe kohvile [juhtkonnaga] küll ei lähe.

Viimane mäng Kaljuga ootab nädala pärast ees. On sul mingi soov selleks mänguks?
Küsimärgi all. Nii kaugele ei mõtle praegu.

Kas see, et viie aasta jooksul Florat võita ei õnnestunud, jääb närima?
Jah, kindlasti jääb. See on olnud üks eesmärkidest ja moment, kus oleks tahtnud õnnestuda. Nüüd kahjuks seda momenti ei tule.

Aga kõige valusam on teadmine, et ei saa jätkata, sest poolteist kuud tagasi leppisime kokku, et uuel hooajal läheme Premium liigale vastu ainult ühe võistkonnaga (seni töötas Paide nii, et esindus- ja U21 rivistus treenisid ühe grupina – O. J.).

Uskumatud kaks viimast hooaega on olnud. On olnud ääretult keeruline väljakutse vedada kahte võistkonda, mis on seotud kahe erineva kalendriga. Iga treener saab minu mõttest väga hästi aru. Kohati oli tähtsateks mängudeks treeningprotsessis 12 mängijat. Kohati oli momente, kus polnud ühtegi väravavahti ja pidin ise oma suure kehaga lööke takistama. Põnev protsess tegelikult.

Olen uhke meeste üle, et nad andsid endast absoluutselt kõik, et teha sel aastal hea tulemus. Kurb meeleolu on põhjusel, et ei saanud täiega panustades kulla peale minna. Arvasin, et järgmisel hooajal saan, aga ju see on siis kellegi teise ülesanne. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
6 kommentaari

Kolmpluskaks   •  
(85.23.19.***)
Slava, ilmselt iga jalkafanatt võis seda arvata. Olid meeskonna nii heaks teinud, et see hakkas sind ennast tassima. Paide astub õigel ajal järgmise sammu, astu sa ka! Praegune hala küll väga küpset muljet sinust ei jäta.

Möölile sooviks siinkohal edu..
Juan Pablo Ramirez   •  
(213.219.106.***)
Igor Prins saab uueks treeneriks
A. Polõnski   •  
(85.253.171.***)
Vaevalt, et enamus meist teab, mis Paide LM-i seinte taga tegelikult toimus. On vaid oletused. Fakt on Zahovaiko ei ole enam meeskonna treener, isegi ei ole jäetud klubi adminni juurde. Lõppeva hooaja algus oli meeskonnale hea, oldi mõni aeg liider. Siis hakkas aga asju juhtuma, vajuti kiiresti kolmandaks, klubist saadeti ära üks võtmemängija, põhimeestel langes mänguvorm jms. Nüüd me ei saa enam teada, mis plaanid Slaval järgmiseks hooajaks olid, kui üldse olid.

Peaasi, et klubi ei saa tuntuks sellega, et hakkab vahetama treenereid nagu kindaid. Sir Alex Ferguson ei oleks vedanud ManU kahekordseks ML võitjaks, kui ta oleks tagasilöökide puhul kinga saanud.
Van Basten   •  
(90.191.118.***)
Karel Voolaid .....Tere tulemas koju - peatreeneriks !!!
peeter sai   •  
(86.110.44.***)
Zaho tegi ikka head tööd ka, aga hoida end tipus on raskem kui sinna püüelda. näha ju oli, et satsi koostöö vahepeal ikka lonkas täiega, Klavani tulek viis jällegi asju rohkem tasakaalu, aga jah potensiaal väljendus mõnes mängus ainult, kuigi ainest oli, et mängida tipule palju lähemal.
Väga suur tõenäosus tundub olevat, et tuleb Voolaid, mis mu meelest oleks väga riski, ta ei ole ju midagi tõestanud, et ta suudaks satsi mängima panna ja tulemust tuua, siiani teame teda küll rohkem turueide tasemel jutumehena, aga mingit toimivat kontseptsiooni ei ole sellest küll kunagi välja lugenud.
Mõtiskleja   •  
(87.119.178.***)
Nagu mainisin eile live blogis ka, siis endale meeldiks näha Indermittet Paide uue peatreenerina.
Polunski v mis su nimi on, ühe asja saime küll teada, mida Slava oleks järgmine hooaeg teisiti teinud. Ta mainis, et oleks uuel hooajal ainult Paide esindusega tegelenud, mitte koos duubliga mõlemaga, nagu see aasta alustati.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
Antoine Griezmanni turniiri viies ja kuues värav tõi korraldajamaale Prantsusmaale 2:0 võidu Saksamaa üle ning koha pühapäeval Saint-Denis toimuvale finaalis.
EM2016
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
Walesi unelm sai resoluutse lõpu, kui lõpuks ometi veenvat mängu näidanud Portugal alistas Briti saarte komeedi 2:0.
EM2016
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
Kogu mängu initsatiivi hoidnud Saksamaa ei lasknud hoolimata Jerome Boatengi ajulühisest suurturniiride võidupõual Itaalia vastu jätkuda - 1:1 normaalaja järel kindlustas Saksamaale koha poolfinaalis üheksandas penaltivoorus Jonas Hector.
EM2016
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
54 aastat agooniat
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK