VAR ajas Mihajlovici sünnipäeval kurjaks ja sundis bussi parkima (Pandevilt omapärane rekord) (0)

Bologna peatreener Sinisa Mihajlovic. Foto: Scanpix / LaPresse / Zuma / Massimo Paolone

Itaalia kõrgliigas demonstreeris Bologna tund aega bussiparkimise kõrgkunsti, saades lõpuks Sassuololt 1:1 viigi eest punkti kätte. Külaliste peatreener Sinisa Mihajlovic oli aga pärast lõpuvilet kohtuniku peale püha viha täis, leides, et eemaldamine oli täiesti ebaõiglane.

VAR-iga konsulteerinud ja ise ekraani juures kordust vaatamas käinud vilemees Federico La Penna näitas 30. minutil punast kaart Bologna šotlasest äärekaitsjale Aaron Hickeyle, kes tabas türklast Mert Müldüri väljasirutatud jalaga. Laupäeval 52. sünnipäeva tähistanud Mihajlovicil polnud seetõttu rõõmustamiseks suurt põhjust, sest eemaldamise hetkel Roberto Soriano tabamusest juhtinud Bologna pidi lõpuks leppima viigiga.

"Ennekõike olen lihtsalt vihane. Kui mängisime 11 mehega 11 vastu, domineerisime, aga punane kaart muutis kõike. Ma ei saa lihtsalt aru, kuidas kohtunik ei anna algul isegi viga, aga muudab selle mitu minutit hiljem punaseks kaardiks. Keegi isegi ei kurtnud, VAR otsustas kõik. Õnneks suutsime vähemalt tõestada, et oleme tugev meeskond ja võitleme lõpuni," kurtis Mihajlovic telekanalile DAZN antud intervjuus.

Teisel moel pidi punkti nimel vaeva nägema Genoa, kes jäi kodus Hellas Verona vastu kaks korda kaotusseisu, ent võitles lõpuks samuti viigi välja. 2:2 viigivärava kõmmutas neljandal üleminutil pärast nurgalööki karistusala joonele vabaks jäetud Milan Badelj. Seejuures mängis ka Genoa viimased veerand tundi vähemuses, sest kõik viis vahetust tehti ära juba 67. minutiks, aga seejärel sai vigastada Luca Pellegrini.

Pingilt Kevin Strootmani asemele tulnud Goran Pandev püstitas sellega ühtlasi omalaadse rekordi. Nimelt on Põhja-Makedoonia vanameister nüüd alates 1994. aastast, mil Itaalia kõrgliigas hakati võidu eest kolme punkti jagama ja muutusid ka vahetusmängijaid puudutavad reeglid, enim kordi vahetusest sekkunud mängija. 37-aastane Pandev tuli Serie A-s pingilt mängu 155. korda.

Sassuolo -Bologna 1:1 (0:1)