Karm verstapost: sada päeva võiduta olnud Cagliari ei suuda ka tabelirivaale langetada (0)

Kapten Joao Pedro on sõnatu. Punkte ei tule mitte kuidagi. Foto: Scanpix / Alessandro Tocco / LaPresse

16 liigamängu ja 100 päeva - justnimelt nii palju on möödunud Ragnar Klavani koduklubi Cagliari viimasest võidust Serie A-s. Täna mindi vastamisi tabelinaaber Torinoga, kelle vastu ka palju võimalusi omati, kuid lõpuks siiski 0:1 kaotust tunnistati.

Teatavasti pole Sardiinia võistkond viimasel ajal just kõige paremini mänginud ning seetõttu on ka tabelis langetud viimase kolme sekka. Ka tänasel rivaalil, Torinol, kes hooaja algusest saadik Serie A alumises otsas püsinud, on olnud paremaid päevi. Teisalt Juventuse linnarivaalid on viimasest kümnest mängust lausa kaheksa (!) viigistanud.

Täna dikteeris avapoolajal mängukäiku kodutiim Cagliari, kes kokku kuraditosin pealelööki 45 minutiga tegi. Nende kurvastuseks polnud aga ei Joao Pedro ega Giovanni Simeone oma väravaotsingutes edukad ning seetõttu läks iga viimnegi pealelöök raamidest mööda. Koos Torino kolme ebatäpse sooritusega tehtigi selle hooaja löökide poolest viletsaim poolaeg.

Teisel poolajal tõusis rohkem esile Davide Nicola juhitud Torino, kes lõpuks ka oma ära tegi. 76. minutil teeniti nurgalöök, mis leidis tee vasakpoolse keskkaitsja Gleison Bremeri peanupuni. Mees, kes eelneva seitsme mänguga kaks löönud, ei soovinud ka täna eksida ning viis kirsspunased juhtima.

Cagliari sai seega oma hooaja 14. kaotuse. Huvitaval kombel on viimase seitsme kohtumisega teenitud lausa viis 0:1 kaotust. Kuna Torino näol oli tegemist Serie A 17. meeskonnaga, siis suurenes sardiinlastele pääsemiseks vajalik punktisumma. Nüüdseks lahutab neid ellujäämisest viis punkti. Uus suurepärane võimalus võidupõua lõpetamiseks tuleb juba järgmises mänguvoorus, mil külastatakse liiga punast laternat Crotonet.

Cagliari - Torino 0:1 (0:0)