Rõõmusõnum: Mattias Käit lõpetas pikale veninud vigastuspausi (0)

Viimati 9. detsembril ametlikus mängus osalenud Mattias Käit naasis väljakule, sekkudes Bukaresti Rapidi tänases Rumeenia kõrgliigakohtumises vahetusest.

Rapid on pärast liigatabeli poolitamist liidergrupis õnnetult esinenud ja erandiks ei osutunud ka võõrsilmäng Constanta Faruliga, kust naastakse 1:3 kaotusega. Eesti jalgpallisõprade jaoks pakkus see siiski positiivseid uudiseid, sest Käit kuulus üle pika aja meeskonna koosseisu ning vahetati 75. minutil ka sisse. Lõppskoor oli selleks hetkeks juba tablool.

Algse prognoosi kohaselt pidi Käit jaanuaris väljakule naasma ja ta osaleski ühes sõprusmängus, aga vigastuspaus venis siiski pikaks ja veebruaris tehtud reie lähendajalihase operatsioon jättis ta ka Eesti koondise EM-i sõelmängust kõrvale.

Vladimir Vassiljevi juhendatav Šamorin teenis Slovakkia esiliiga kevadringis kolme võidu ja kolme kaotuse kõrvale kolmanda viigi, mängides Žilina reservmeeskonnaga kodus 1:1 viiki.

Andreas Vaher puudus HJK koosseisust, kui tema koduklubi külastas SJK-d, tuli kaks korda kaotusseisust välja ja läks juhtimagi, kuid lubas 88. minutil väljakuperemeestel 3:3 viigi jalule seada. HJK on teeninud nelja vooruga seitse punkti, Eesti koondise kaitsja pole liigamängudes koosseisu kuulunud.