Ääreründaja rumaluse tõttu varakult vähemusse jäänud Welco leppis Flora noortega viiki (0)

Jaanus Reiteli juhendatav Welco suutis hoolimata arvulisest vähemusest viigipunktist kinni hoida. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Esiliiga tipuheitlusesse kuuluvad Tallinna FC Flora U21 ja Tartu JK Welco leppisid Sportland Arenal 1:1 viiki.

Mõlemad meeskonnad saabusid mängule teadmisega, et võiduga kaasneb kindlasti liidripositsioon. Esimesena haaras ohjad endale Welco, kes asus juba viiendal minutil kohtumist juhtima – täpne oli keskväljamees Miikal Roos.

Ometi ei saanud Welco mugavat eduseisu kuigi kaua nautida, sest pidi alates 20. minutist rügama hoopis arvulises vähemuses. Patuoina rolli astus Mark William Mugra, kes pallimängimise perspektiivist lootusetus olukorras hüppas korgid ees Andero Kaaresele otsa. Korgid tabasid Flora ründajat seejuures täpselt nabast allapoole jäävasse piirkonda ning peakohtunik Erik Reinumägil ei jäänudki muud üle, kui Mugra väljakult eemaldada.

Welco suutis hoolimata vähemusest siiski pikalt eduseisu hoida, ent 69. minutil jõudis Flora ikkagi viigini. Tartlaste väravavaht Marcus Agarmaa tegi Kaarese pealöögi järel küll korraliku tõrje, ent tagasipõrkunud palli koksas Rico Randväli ikkagi väravasse. Mängu lõpuminutitel jäi platsile kümnekesi ka Flora, kui Artur Dyakiv korjas teise kollase kaardi.

Kuna võitja jäi välja selgitamata, jätkab hetkeseisuga tabelitipus Harju JK Laagri, kel on kirjas 18 punkti. Welco on 17 ja Flora U21 16 silma peal.