Poola ja Saksamaa pakkusid esimese 0:0 viigi (1)

Jalgpalli EM-i seitsmenda päeva õhtuses mängus tegid Saksamaa ja Poola võitluslikus mängus 0:0 viigi ning kindlustasid sellega sisuliselt koha 1/8-finaalis.

Ülimalt võimalustevaeselt kulgenud avapoolaega domineeris selgelt Saksamaa, kellele langesid ka esimese kolmveerandtunni ainsad kaks võimalust - Mario Götze pealöök lendas napilt üle värava ning Toni Kroos lõi Thomas Mülleri hea eeltöö järel palli napilt esipostist mööda.

Teine poolaeg oli aga võrreldes esimesega kui öö ja päev. Vaid 15 sekundilise mängu järel jättis kuldse võimaluse kasutamata Arkadiusz Milik, kes saanud värava ees pallile peaga korralikult pihta. Vaid minut hiljem lõi Mario Götze  healt positsioonilt palli otse Lukasz Fabianskile kätte.

Mängu viimase 40 minuti jooksul langes häid võimalusi mõlemale meeskonnale. Poola poolelt ei saanud Milik penaltipunktilt taaskord pallile pihta, korra päästis sakslasi jällegi Jerome Boateng ning Milku karistuslöök läks napilt esipostist mööda.

Kuigi mõlemad meeskonnal on võimalus grupis ka kolmandaks langeda, peaks suure tõenäosusega neli punkti olema piisav, et tagada grupist edasipääs. Teisipäeval peetavas alagrupi viimases voorus kohtub Saksamaa Põhja-Iirimaaga ning Poola edasipääsulootused kaotanud Ukrainaga.

Saksamaa - Poola 0:0 (0:0)

Hoiatused: 3. Sami Khedira, 34. Mesut Özil, 67. Jerome Boateng - 45. Krzysztof Maczynski, 55. Kamil Grosicki, 90+3. Slawomir Peszko
Peakohtunik: Björn Kuipers

Saksamaa: Neuer, Höwedes, Boateng, Hummels, Hector, Kroos, Khedira, Müller, Özil, Draxler (71. Gomez), Götze (66. Schürrle).
Varus: Mustafi, Schweinsteiger, Schürrle, Podolski, Leno, Can, Weigl, Tah, Sane, Kimmich, ter Stegen, Gomez.

Poola: Fabianski, Piszczek, Glik, Pazdan, Jedrzejczyk, Krychowiak, Maczynski (76. Jodlowiec), Blaszczykowski (80. Kapustka), Grosicki (87. Peszko), Milik, Lewandowski.
Varus: Szczesny, Cionek, Jodlowiec, Linetty, Boruc, Stepinski, Wawrzyniak, Peszko, Salamon, Zielinski, Kapustka, Starzynski.