Piinlik algus Firenzes seadis Roma eurokoha ohtu (0)

Giacomo Bonaventura. Foto: Scanpix / Marco Bucco / La Presse via ZUMA Press

UEFA Konverentsiliiga finaali jõudnud AS Roma võib uueks hooajaks sootuks eurojalgpallita jääda. Roma jäi täna võõrsil piinliku alguse tõttu 0:2 alla Fiorentinale, mis muudab heitluse Itaalia kõrgliiga viimaste europääsmete nimel eriti põnevaks.

Nicolas Gonzalez teenis penalti ja realiseeris selle ise juba 5. minutil. 11. minutil lubati aga Giacomo Bonaventural takistamatult palliga keskväljalt trahvikasti tõusta ning Fiorentina veteranpoolkaitsja ei jätnud võimalust kasutamata, saates palli posti äärde.

Roma ei suutnudki millegagi vastata ja nii kerkis Fiorentina kaks vooru enne hooaja lõppu Roma ja Atalantaga samadele punktidele, jagades kohti kuuendast kaheksandani. Kuuendat ootab uuel hooajal Euroopa liiga, seitsmendat Konverentsiliiga ja kaheksas jääb tühjade pihkudega.

Siiski on Roma olukord sellest kolmikust kõige parem, sest omavaheliste mängude saldo annab neile võrdsete punktide juures eelise ja jätaks eurokohast ilma Atalanta. Samuti on Roma viimased vastased paberi peal lihtsamad kui konkurentidel.

Romal on jäänud Itaalias mängida veel Veneziaga kodus ja Torinoga võõrsil, enne kui nad 25. mail Konverentsiliiga finaalis Feyenoordiga vastamisi astuvad. Atalantat ootavad ees võõrsilmäng Milaniga ja kodumäng Empoliga. Fiorentina kohtub kodus Sampdoriaga ja võõrsil Juventusega.