Peeter Klein: selge see, et mäng Kalju vastu oli minu jaoks koht, kus end näidata ja tõestada (0)

JK Tabasalu ründaja Peeter Klein, kes aitas meeskonna kolmapäevases karikamängus võiduni oma endise koduklubi Nõmme Kalju vastu. Foto: Mihkel Naukas

JK Tabasalu kolmapäevase karikaüllatuse üks suuremaid nautijaid oli ilmselt ründaja Peeter Klein, sest Esiliiga B meeskonnale 0:1 alla jäänud Nõmme Kalju näol oli tegemist tema endise koduklubiga.

"Selge see, et see mäng oli minu jaoks koht, kus end meistriliiga tasemel võistkonna vastu näidata ja tõestada. Lisaks on Kalju mu endine koduklubi, kellega ma just kõige paremas üksteise mõistmises lahku ei läinud," seob Klein diplomaatiliselt kokku kolmapäevase kohtumise ja 2020. aastal juhtunu.

Klein kuulus Kalju ridadesse 2014-2020 ehk vanuses 17-23, aga arvestatavat mänguaega pälvis ainult 2019. aasta teises pooles, kui meeskonna peatreeneriks oli Roman Kožuhhovski. Kuigi Kalju noorele ründajale enamasti mänguaega ei leidnud, siis ei võimaldatud tal seda ka laenul viibides hankida. 

Ründaja sõnul on lahutus Kaljuga siiski minevik ja ta eelistab keskenduda olevikule Tabasalu meeskonnas, kus naudib atmosfääri ja jalgpalli. Mullu suvel liitus Klein Kuressaarega, aga mänguaega jagus talle seal erinevatel põhjustel napilt. Tänavu kevadel korjas ründaja külge puukborrelioosi ja siis veel paar tervisehäda, aga augustist asus esindama Tabasalu.

REKLAAM

"Tabasalu on mu kodukoht. Olen selle külje all üles kasvanud ja tundus minu olukorras loomulik valik. Risto Sarapik, Alan Arruda, Andrus Mitt ja Mairon Pihor on kõik tasemel treenerid ja nende harjutuskorrad on huvitavad. Kui esimesed trennid selja taga, siis veendusin, et meeskonda kuuluvad väga hea tasemega noored, kes tahavad ja pingutavad ning kelle kõrval on põnev tegutseda.

Olen küll kõigest 25-aastane, aga minu roll võistkonnas on ikkagi vanema mängija oma, kes peab nooremaid utsitama. Paar nädalat tagasi juhtus, et meeskonna trenni tuli minust 10 aastat noorem poiss! See fakt tekitas peas huvitavaid mõtteid, aga usun, et mul on veel ees päris palju häid jalgpalli-aastaid," räägib Klein.

Võit Kalju üle tuli ründaja hinnangul viisil, millega madalama liiga võistkonnad üle kogu maailma karikaüllatusi valmistavad. "Läksime peale väga hea häälestusega. Tekitasime kohe mängu alguses momente ja poisid uskusid võitu. Lõpuks natuke vedas küll, aga meeskond tegutses samas vähe otsusekindlalt. Tegime hea esituse."

Tabasalu hoiab Esiliiga B tabelis neli vooru enne hooaja lõppu teist kohta ja on taganud tõusmise Esiliigasse. "Võit Kalju üle annab meeskonnale kõvasti enesekindlust ja -usku, et meil on satsis head poisid, kes suudavad kõrgemal tasemel väga edukalt hakkama saada. Mulle endale tõestas kah, et taset veel ikka natuke on!" muigab Premium liigas 48 mängu pidanud ja 10 väravat löönud Klein.

2023. aasta jalgpalliplaanid on Kleinil seotud Tabasalu ja Esiliigaga. "Kindlasti jätkan siin. Tunnen end Tabasalus väga hästi ja naudin mulle meeskonnas antud rolli. Seni olen terve karjääri olnud noormängija, aga nüüd saan tunnetada vanemmängija rolli, mis on huvitav ja vastutusrikas," lausub Klein.

Tabasalu hooaeg jätkub laupäeval, kui Esiliiga B 33. voorus võõrustatakse Raplamaa JK-d. 

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK