U19 koondise triumfiga Tabasalu motiveerinud Risto Sarapik: kui usud, siis on kõik võimalik (0)

JK Tabasalu algrivistus enne avavilet, millele järgnenud karikamängus löödi auti Nõmme Kalju. Foto: Andrei Smetana

Evald Tipneri karikavõistlustel võimsa üllatuse valmistanud ning eelmise hooaja finalisti Nõmme Kalju 1:0 võiduga konkurentsist kukutanud JK Tabasalu peatreener Risto Sarapik avaldas, et motiveeris meeskonda kohtumise eel Eesti U19 koondise hiljutise triumfiga.

"Tõin poistele näite, kuidas Eesti U19 meeskond hiljuti Itaaliast 2:0 jagu sai. Ütlesin enne mängu Kaljuga, et hea tahtmisega suudame midagi korda saata ja vähemalt päeva vastase jaoks raskeks teha. Võistkond uskus ja kui usud, siis on kõik võimalik," sõnab Sarapik Soccernet.ee-le.

Peatreeneri sõnul oli neil Kalju vastu ka omajagu õnne, ent samas suudeti hakkama saada näiteks esiväravavahi Kaarel Rumbergi puudumise (teda asendas suurepärase partii teinud Rihard Kristjan Kristel) ja Esiliiga B-st erineva vilega. "Kontakt, mis Premium liigas lubatud, võetakse Esiliiga B-s sageli veaks. Aga kutid olid vileliiniks valmis. Ei vingunud ega virisenud. Kalju on ikkagi Premium liiga tippvõistkond, kes võitis kolm päeva varem FC Florat."

Tabasalu tagas 1:0 võiduga teist aastat järjest kohta karikavõistluste veerandfinaalis, mis mängitakse kevadel. Mullu kohtusid nad seal Kaljuga ja kaotasid 0:7. Pigem kohtutakse kõrgliiga võistkonnaga ka järgmisel kevadel, sest kaheksa veerandfinalisti seas on kõrgliiga esindajaid sõltuvalt 2. novembril peetava Paide Linnameeskond – Tallinna Kalev U21 kohtumise tulemusest kas neli või viis.

REKLAAM

311 pealtvaataja ees Kalju üle võetud 1:0 võit tuli Sarapiku sõnul üpris klassikalise karikaüllatuse mudeli järgi. "Eks Kalju valdas palli ja domineeris, aga meil olid omad momendid. Väravaga päädinud olukord polnud ainuke. Mängu lõpus langesime kaitsesse. Pidime olema mehised ja ära hoidma. Samas vasturünnakutel tekkis meilgi olukordi. Kaljul kuni väravani neid ülearu palju polnud.

Sitkuse ja tahtega võtsime võidu lõpuks ära. Aluseks võistkondlik kaitsemäng. Sest kui aus olla, siis tempovahe on meie ja Kalju vahel ju muidugi olemas. Kalju suudab kõrgema tempo peale suruda ja nende treenerid käskisid meeskonnal meid tempoga tappa. Aga meie treenitus ei ole kõige kehvem. Esiliiga B kohta isegi suhteliselt hea," räägib Sarapik.

Tabasalu ridades saavad jalgpalli mängimise eest tasu ainult Eesti Jalgpalli Liidu stipendiaadid, ülejäänud osalevad sportlikus protsessis vabatahtlikkuse alusel. Treeningtöö maht on korralik, igal nädalal neli-viis trennipäeva pluss võistlusmäng (või kaks). Tõsi, amatöörvõistkonnale omaselt lähenetakse mängijatele personaalselt ja mõistvalt, sest vahel juhtub paratamatult, et töö või õpingud ei luba mängijal treeningul osaleda.

"Treeningute külastatavus meil probleem ei ole. Mängijatele tuleb luua head tingimused ja keskkond, mida nad naudivad. Amatöörvõistkondade puhul on see eriti tähtis. Klubil on mõnus kogukond ja meil on kokku sattunud hea kooslus. Samas eks me oleme kogu aeg muutuvas protsessis – keegi läheb ära, keegi lõpetab, keegi tahab liituda, keegi noortest tõuseb esindusse."

Tabasalu – Kalju kohtumist külastanud 311 pealtvaatajat on erandlikult kõrge number. Eks nimekas vastane aitas kõvasti kaasa. Aga Tabasalu tänavune keskmine publikunumber 112 on Esiliiga B kõrgeim. "Kogukonna kaasamine on Tallinna linnaosades ilmselt keerulisem kui Tabasalu-suguses väiksemas kohas. Noormängijate vanematest ja tuttavatest hakkab kõik peale."

Neljandat hooaega Esiliiga B tasandil mängiv Tabasalu hoiab neli vooru enne lõppu liigatabelis FC Tallinna järel teist kohta ning on järgmiseks hooajaks kindlustanud koha Esiliigas, kus oma ajaloo jooksul varem mängitud ei ole.

Sarapik nõustub, et Kalju üle saavutatud võidu toel saab kõrgemale liigatasemele minna natuke julgema tundega, ent manitseb siiski ettevaatlikkusele. "Kolmapäevane võit näitab, et suudame tugevate võistkondadega mängida. Aga peame oma võistkonna sügavamaks saama. Jalad tuleb maas hoida. Ega me iga päev Kaljut võida."

Täna naudivad Tabasalu mängijad välja teenitud vaba päeva, aga homme õhtul ollakse trennis, et seada end valmis laupäevaseks Esiliiga B matšiks Raplamaa JK-ga. Muuseas, vastase peatreeneriks on Alo Bärengrub, kes juhendab Itaaliast jagu saanud U19 koondist. 

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK