Mourinhol kätt surunud ja Romalt uue lepingu saanud Vetkal: kindlust tuli juurde, aga süües kasvab isu (2)

Martin Vetkali ees on uksed lahti nii klubis kui ka koondises. Foto: Brit Maria Tael

Martin Vetkalil läheb hästi. Kohe päris hästi. Kuu aja eest asetas Itaalia kõrgliigaklubi AS Roma tema ette lauale lepingupikenduse, mis sidus 18-aastase poolkaitsja nendega 2025. aastani. Eesti U19 koondis, kus Vetkal on põhimeeste seas, pääses edasi Eliitringi, tehes selja prügiseks nii Itaalial kui ka Bosnial ja Hertsegoviinal. Ning tagatipuks teenis Vetkal esmakordselt kutse U21 koondisesse, mis muutus mõni päev hiljem võimaluseks paari päeva jagu suisa A-koondise trennides kaasa lüüa.

"Päris hästi on, jah. Itaalias on ilm hea, teen kõvasti trenni edasi ja kõik on super!" võtab Vetkal enda seisu naeratades kokku. Aga ta ei salga, et kutse rassida esmaspäeval-teisipäeval A-koondise seltsis valmistas ikkagi väikese üllatuse. "Kui lennujaamas olin ja selle kirja sain, siis väike ärevus tuli küll sisse. Ikkagi Eesti kõige kõrgem  tase, kuhu jõuda saad! Tõstab veelgi motivatsiooni, et edasi töötada."

Kui esindusmeeskond sõitis tänaseks kohtumiseks Riiga, siis U21 koondist ootab täna kell 17 Sportland Arenal ees madin Leeduga. "Eks ma püüan endast maksimumi anda. Läheme kindlasti võitma, mängime ju kodus ja loodetavasti tuleb ka palju inimesi vaatama," sõnab ta.

Martin Vetkal jätkab Roma särgis. Foto: Maurizio Marocco / AS Roma

REKLAAM

Itaalia-elu pakub Vetkalile igapäevaselt palju tööd, aga mänguminuteid võiks tema enda poolest veidi rohkemgi koguneda. Primavera meeskonna eest, mis hoiab 12 vooru järel liigatabelis esikohta, on Vetkal seni väljakul käinud seitsmel korral ning algkoosseisu kuulunud ja 90 minutit kirja saanud kahel puhul.

"Võiks olla rohkem. Samas tuleb jääda kannatlikuks, teha oma tööd edasi ja küll siis võimalused ka tulevad. Trennides tuleb täiega töötada, treenerid on rahul ja juhtkonnast on ka häid sõnu öeldud. Kui lepingupikenduse sain, anti juba enne mõista, et minuga ollakse rahul ja tuleb ainult samamoodi edasi panna," nendib poolkaitsja.

"Aimasin, et see pikendus tuleb. Mind jälgiti ja oma agendid kinnitasid ka, et käiakse, jälgitakse ja ollakse rahul," lisab ta. Ajaga on Romas ühtlasi paika loksunud Vetkali roll keskpoolkaitsjana, ehkki ta on nooremana tegutsenud ka teistel positsioonidel. "Olen pigem kontrolliv, number kuus. Eks oleneb, kuidas mängitakse, näiteks U19 koondises mängisime kahe keskpoolkaitsjaga. Siis võin olla ka natuke kõrgemal number kaheksa rollis."

Foto: Brit Maria Tael

Vetkal tegi Premium liigas debüüdi juba 15-aastasena ning on harjunud endast veidi vanemate keskel rügama. "Mul on see juba Tallinna Kalevi aegadest väikesest saadik nii olnud. See on andnud väga hea hüppelaua. Tean, et olen noorem ja pean rohkem pingutama, suuremad poisid on ees. Arvan, et see on pannud mu töökuse väga hästi proovile."

Mourinhol on kätt surutud

Vetkal on mõne korra kokku puutunud ka Roma esindusmeeskonna peatreeneri, legendaarse portugallase Jose Mourinhoga. "Olen mõnel korral saanud esinduse trennides osaleda ja seal on alati nii, et peatreener tuleb, lööb nooremate poistega plaksu ja küsib, kuidas läheb. Nii et ma arvan, et ta teab küll, kes ma olen!"

Mourinho hoiab jõudumööda noorte tegemistel silma peal isegi siis, kui see otseselt tema tööga ei kattu. "Seda on tihti, et esindus ei ole treeningkeskuses, aga Mourinho ja tema staff on kohal. Vahel tuleb ta abitreeneri ja väravavahtide treeneriga lihtsalt meie trenni vaatama. Silm on ikkagi kogu aeg meie tegemistel peal," kirjeldab Vetkal.

Tuleviku mõneks ajaks kindlustamine on hea, aga tippklubis mugavustunnet tekkida ei saagi. Vetkal on lepingupikenduse enda jaoks pööranud stiimuliks. "Jah, kindlust lisandus. Aga ahnus ju kasvab! Said midagi ja soovid veel paremat," naerab Vetkal. "Süües kasvab isu."

Itaaliasse naastes sai klubikaaslasi nokkida

Kui meenutada koonidsemänge ja septembrikuist Eliitliigasse pääsu, kerkivad niigi heatujulise Vetkali suunurgad veel veidi kõrgemale. "Kui aus olla, siis ma ei oodanud, et meil nii hästi võiks minna! Aga juba pärast esimest mängu või õigemini isegi esimese mängu avapoolaja järel läksid poisid riietusruumi nii, et kõigil on pead püsti ja sees põleb, et suudame neid võita."

U19 koondis valmistas Eliitliigasse jõudmisega meeldiva üllatuse. Foto: EJL

Itaalia alistamise järel koduklubisse naastes võis Vetkal selja sirgu ja rinna ette lüüa. "Oli nii, et läksin tagasi jõudes lennujaamast otse trenni. Terve tiim oli juba väljakul, kõndisin platsile, kõik vaatasid ja plaksutasid. Nalja visati kõvasti, eriti kuna kaks tiimikaaslast mängisid ka koondises meie vastu. Neilt küsisin küll, kuidas siis on Eestile kaotada!" muigab Vetkal.

Et lugupidamine Eesti vastu kõvasti kasvas, oli Poolas peetud turniiri ajal tunda. "Mängus Itaaliaga karjus terve tribüün enne hümne Italia-Italia. Mängu lõpuks tuli aga vähemalt pooltelt juba Estonia-Estonia, tehti pilti ja küsiti autogrammi. Täitsa päris tunne!"

Noori eestlasi mängib Itaalias palju, aga Vetkali sõnul ajab iga mees oma rida ja vabal ajal palju ei suhelda. Mõnusaid kokkupuutehetki pakuvadki eeskätt koondisemängud. "Ka nüüd põrkasin tagasi Eestisse tulles lennujaamas kokku Robin Kanega, kes mängib Lazios. Oma inimesed, juttu tuleb puhuda!"

Baltimaade jalgpallipäeva raames kohtuvad täna kell 12 sõprusmängus Eesti ja Slovakkia U19 koondises, kell 17 panevad sealsamas Sportland Arenal juba palli mängu Eesti ja Leedu U21 võistkonnad. Mõlemat kohtumist näitab otsepildis Soccernet.ee. Eesti ja Läti A-koondiste duell algab Riias Daugava staadionil kell 19 ja sellest mängust teeb otseülekande ETV2, Soccernet.ee on Riias kohal ning vahendab toimuvat otseblogi kaudu.

SEOTUD LOOD
2 kommentaari

Raigo Pärnpuu   •  
(46.131.24.***)
Miks err näitab seekord koondisemänge kui viaplay on omandanud näitamisõiguse?
Italy645   •  
(87.119.178.***)
Pole ametlikud mängud, viapaly haldab em ja mm valikmänge ilmselt

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK