Luup peale | Koondisekutsed 5:0 Florale, aga reaalne seis väljakul 2:1 Paidele (galerii!) (4)

Tehtud! Paide alistas pika pausi järel Premium liigas Flora! Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskond lõpetas Premium liigas alates 2015. aastast kestnud võiduta seeria Tallinna FC Flora vastu, saades kodusel kunstmuruväljakul Nikita Baranovi ja Robi Saarma väravatest magusa 2:1 võidu. Seejuures tuli Paide välja 0:1 kaotusseisust.

Flora asus mängu juhtima juba kolmandal minutil, kui Vladislav Kreida riputas karistuslöögist palli Paide trahvikasti, kus Markkus Seppik võitis õhuvõitluse Karl Mööli vastu, Rauno Alliku söötis palli karistusala joone juurde, kust Daniil Kuraksin lõi selle rikošetist väravasse - 1:0 Florale!

Paar minutit hiljem oli Flora lähedal 2:0 eduseisule, aga Baranov tõrjus Kristo Hussari ja Dehninio Muringen Alliku löögi. Paide oli esimest korda ohtlik 10. minutil, kui Robi Saarma pääses Dimitri Jepihhini söödust üks-üks olukorda, aga Evert Grünvald tõrjus tema löögi ja seejärel blokeeris Seppik Henrik Ojamaa löögi. Saarma sai kolm minutit hiljem uuesti karistusalast löögile, aga Grünvald tõrjus taas.

Paide jõudis viigini 31. minutil, kui Saarma tsenderdas Jepihhini teenitud nurgalöögist palli värava ette, umbes viie meetri kaugusele, kus endine florakas Baranov võitis kahevõitluse Kristo Hussari vastu ja lõi palli võrku - 1:1 viik! Esimesel poolajal rohkem väga häid võimalusi ei olnud.

Viigivärava olukorras Baranovi maha maganud Hussar heastas oma eksimuse 57. minutil, kui klaaris väravajoonelt peaga Predrag Medici löögi. Grünvald oli juba olukorrast väljas ja kui Hussarit poleks väravajoonel olnud, siis läinuks Paide 2:1 juhtima. Sellele järgnenud olukorras lendas Andre Frolovi löök rikošetist napilt posti kõrvalt mööda.

Järgmine suurepärane võimalus avanes Paidel 63. minutil, kui mõned minutid varem vahetusest sekkunud Daniel Luts driblas paremal äärel Markus Soometsast ja Robert Veeringust mööda, otsis seejärel värava eest Saarmat, kes lõi pallist mööda, aga lõpuks pääses mõnelt meetrilt löögile Thomas Agyepong, kes lennutas palli rikošetist üle värava.

Paide sai lõpuks oma tahtmise 77. minutil. Samuti vahetusest sekkunud Herol Riiberg jõudis Flora karistusalas lahtise pallini esimesena, pärast mida astus Soomets talle jala peale ja peakohtunik Rasmus Maalinn määras Paide kasuks penalti. Saarma realiseeris selle kindlalt, lüües enda poolt vaadates paremale alla nurka - 2:1 Paidele!

Flora, kellel ei olnud teisel poolajal eriti võimalusi, asus pärast kaotusseisu jäämist aktiivsemalt viigiväravat otsima. Parim võimalus tekkis 87. minutil pärast Abdul Razak Yusifi ebaõnnestunud klaarimist Mark Anders Lepikul, kelle löögi Paide väravavaht Ebrima Jarju posti kõrvalt tõrjus. Paide hoidis eduseisust kinni ja sai klubi ajaloos teist korda Premium liigas Florast jagu. Soccernet.ee tähelepanekud:

1. 17-aastane Rõivassepp Flora algkoosseisus

Floral on hooaja alguses olnud palju probleeme vigastustega. Paide vastu ei saanud meeskonda aidata Konstantin Vassiljev, Nikita Mihhailov, Marco Lukka ja eelmises mängus trauma saanud Sergei Zenjov. Kõik nimetatud mängijad on tänavuses Flora meeskonnas kogenud mehed. Lisaks jäi mängukeelu tõttu eemale Tristan Pajo.

Mihhailov ja Zenjov on ääremängijad ja seetõttu oli enne mängu üks küsimärk. Daniil Kuraksini alustamine vasakul äärel oli loogiline, aga parema ääre koht oli lahtine. Võinuks eeldada, et Flora peatreener Norbert Hurt liigutab sinna Rauno Alliku ja Mark Anders Lepiku kõrval ründava poolkaitsja/ründaja kohal alustab Maksim Kalimullin või Tony Varjund.

Allikut ei liigutatud kuhugi ja paremal äärel alustas hoopis 17-aastane Gregor Rõivassepp, kelle jaoks oli see alles karjääri kolmas mäng Premium liigas, aga esimene algkoosseisus. Rõivassepp sekkus avavoorus Nõmme Unitedi vastu vahetusest 90+1. ning teises voorus Tallinna Kalevi vastu 77. minutil.

See näitab, kui õhuke on tänavu Flora pink, kui meeskonda segavad vigastused või mängukeelud. Hooaja lõikes võib selle tõttu kaduma minna väga palju väärtuslikke punkte. Tänase mängu jättis vigastuse tõttu pooleli ka Alliku. Flora õnneks saavad vigastatud mängijad koondisepausi ajal ennast ravida ja enamik peaksid järgmiseks mänguks uuesti rivis olema.

2. Nikita Baranovi personaalküsimus

Eesti koondise peatreener Thomas Häberli avaldas reedel mängijad, kellega ta arvestab märtsi mängudes Poola ja Walesi/Soome vastu. Tänavu talvel Paidega liitunud Nikita Baranov ei saanud koondisekutset, aga Häberli märkis, et kui keegi keskkaitsjatest peaks saama vigastada, siis kaasatakse Baranov.

Baranov ei soovinud mängujärgses intervjuus seda teemat kommenteerida, aga selge on see, et 31-aastane mängija oleks tahtnud valikus olla. Nagu öeldud, siis see võib veel juhtuda, aga tõenäosus on pigem väike kui suur, sest Karol Mets mängis täna St. Pauli eest kõik minutid algusest lõpuni.

Baranov andis endast mängus Floraga kõik, et koondisesse saada. Ja mitte ainult selles mängus, vaid ka avavoorus Pärnu Vapruse ja teises voorus Nõmme Unitedi vastu. Koondisenimekirjas on näiteks Flora keskkaitsja Erko Jonne Tõugjas, kes ei paistnud selles mängus kuidagi silma, et ta oleks Baranovist selgelt parem mängija. Tõugjase kasuks võib rääkida asjaolu, et ta on vasakujalgne.

Paidest ei saanud lõpuks ükski mängija Eesti koondise kutset. Flora on koondises esindatud aga viie mängijaga (Erko Jonne Tõugjas, Kristo Hussar, Konstantin Vassiljev, Markus Soomets, Mark Anders Lepik). Arvestades seda, et Paide on hooaega alustanud kolme võiduga ja suurendanud Flora ees edu juba viiepunktiliseks, siis mõttekoht ...

3. Mängu parim - Robi Saarma

Saarma, kes oleks väärinud sarnaselt Baranovile koondisekutset, on hooaega alustanud väga resultatiivselt. Ta jätkas samal lainel, andes suurepärase väravasöödu ja lüües ise ühe värava. Kokku on tal tänavu kirjas juba neli väravat.

Tõsi, Saarma jättis jälle mõned head võimalused kasutamata, aga tema kasutegur oli siiski väga suur. Paide ja Saarma enda jaoks oli ülioluline, et ta pärast eksitud penaltit eelmises voorus järgmise kindlalt realiseeris.

Samas tuleb nõustuda Paide peatreeneri Ivan Stojkoviciga, kes jäi kõigi panusega väga rahule ja mängu parimaks võib nimetada kogu meeskonna. Aga ... Saarma oli mõlemas väravas osaline ja kui väravaid ei löö, siis on keeruline võita. Paide lõi ja võitis.