Hurt: enne penaltit oli mäng meie jaoks kontrollitum, kuigi see ei olnud lihtne (4)

Norbert Hurt. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FC Flora peatreener Norbert Hurt rääkis pärast Paide Linnameeskonnalt saadud 1:2 kaotust, et nad ei kohanenud mängu alguses vastase survega ja lõikasid teisel poolajal näppu enda kõrge pressinguga.

"Kui mängu algust vaadata, siis määravaks sai võib-olla see, et kui lõime värava ära, siis me ei kohanenud piisavalt kiiresti vastase survega. Teadsime, kuidas nad pressivad ja rääkisime, kuidas selle vastu mängida. Nägime ära enne poolajavilet, et peame minema ise ka kõrgemalt pressima neid, mida me ka tegime.

Teisel poolajal saime alustada juba niimoodi, et on mõistlik. Ja ma arvan, et alustasime teravalt, aga lõpuks lõikasime näppu olukorras, kus olime kõrges pressingus, vastane pääses läbi ja oma kastis oli penalti. See oli mingis mõttes saatuslik, aga enne seda oli mäng meie jaoks kontrollitum, kuigi see ei olnud lihtne, see on selge," lausus Hurt mängujärgses intervjuus Soccernet.ee-le.

Hurt selgitas, miks ei olnud Floral teisel poolajal eriti võimalusi: "Vastase surve alt väljasaamine oli keerulisem. Viisime lõpuks keskväljalt jõudu allapoole. [Vladislav] Kreida hakkas mängima madalamal, et tekiks moment, aga paraku ei saanud üleval soovitud ruumi. Mängisime palli võitluse peale. Oleks pidanud keskväljal rohkem ruumi endale kätte mängima, et palli loogilisemalt üles viia. See praegu ei toiminud."

Kui palju mõjutab Florat praegu see, et paljud kogenud mängijad on vigastatud? "Rohkem on teadmatust. [Gregor] Rõivassepp oli natuke saanud mängida ja tegi debüüdi põhikoosseisus. See ongi see, et ei tea, mida ta mängu toob. Sellist käekirja ta ei toonud nagu [Rauno] Alliku ja Sergei [Zenjov], kus saame häid mahajookse ja läbi selle ruume tekitada keskväljale. Või see, et ta tuleb keskele appi ja aitab sealt välja mängida. Rohkem on praegu sellist teadmatust, aga mul on hea meel, et noored mängisid isuga. Rõivassepp võitles korralikult ning vahetusest Tony [Varjund], Maksim [Kalimullin] ja Oscar [Pihela] tulid võitlema. Peame tegema kõvasti tööd, et mängijad rütmi sisse harjutada," vastas Hurt.

Kui murelikuks teeb Hurta see, et kolme vooruga on kirjas vaid neli punkti? "Loomulikult see ei ole see, mida me tahame. Eks oleme aru saanud, et meil tuleb iga punkti eest võidelda ja peame kõvasti tööd tegema sellega, et iga mees pea püsti ja aitama kiiresti noored järele, et tekiks sügavust. Mõned mehed tulevad pärast koondisepausi tagasi, siis saavad read rohkem täis."