Lõpuvile järel platsile kandunud ohtlik püromöll tõi Kuressaarele rahatrahvi (7)

Kuressaaret ootab rahatrahv, milles on oma süü nii klubil kui ka fännidel. Foto: ekraanitõmmis otseülekandest

120 minutit üles-alla jalgpalli, viigivärav üleminutitel, dramaatiline penaltiseeria ja lõpuks kodumeeskonna võit – selline mäng ja lõpplahendus muudavad kirglikuks isegi tuima eestlase. Paraku läks publik Kuressaare ja Pärnu Vapruse vahelises karikamängus juubeldamisega üle piiri ja nüüd tuleb mängu korraldanud saarlastel kõvasti rahakotti kergendada.

Eesti Jalgpalli Liidu distsiplinaarkomisjon määras nimelt Kuressaarele 25. juulil Evald Tipneri karikavõistluste 1/32 finaali kohtumise järel toimunu eest 750 eurose rahatrahvi. Ühtlasi seati klubile kohustus välja töötada turvaplaan.

Komisjoni liige Mihkel Uiboleht selgitas Soccernet.ee-le, et antud mängul puudus täielikult turvateenistus. Seetõttu ei olnud ka kedagi takistamas peamiselt noorepoolset publikut, kes lõpuvile kõlades koos meeskonnaga väljakule juubeldama tormas. Nagu on näha Soccernet.ee otseülekandest, võeti platsile kaasa ka pürotehnikat, mille Kuressaare fänn lõpuks otsapidi väljakusse torkas, et see seal edasi põleks.

Pürotehnika kasutamine oli seejuures Uibolehe kinnitusel sanktsioneerimata ehk lihtsamini öeldes puudus fännidel selleks luba. Uibolehe sõnutsi pole tegemist esimese korraga, kui Kuressaare mängudel antud kohustuse vastu patustatakse.

REKLAAM

Video kohtumise lõpuvile järel toimunust:

Videost on näha, et just pürotehnikaga rahva keskel juubeldamine võinuks põhjustada väga tõsise õnnetuse – ühes kaadris on koguni näha, kuidas see tabab melu käigus Kuressaare enda ründaja Otto-Robert Lipu pead, õnneks kergelt. Samuti oli väljakule jooksjate seas palju väikeseid lapsi, kuna Kuressaares toimus samal ajal suure osalejate arvuga noorteturniir.

Lisaks klubile puuduliku mängukorralduse eest määratud rahatrahvile tekib ka küsimus – kas niisugusel juhul on Eestis tavaks karistada ka konkreetset isikut, kes reegleid rikub? Näiteks Inglismaa kõrgliigas on sellest hooajast nii platsile jooksmise kui ka pürotehnika kasutamise eest ette nähtud senisest veel karmimad karistused, enamasti määratakse rikkujale staadionikeeld.

"Distsiplinaarkord seda võimaldab ja mõnel juhul oleme seda ka rakendanud. Välisriikides ongi see üsna tavaline, et sanktsioneeritakse just isikut, mitte klubi," kinnitas Uiboleht, kuid antud juhul piirduti siiski vaid klubi trahvimisega.

Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Platsile jooksja sai rahatrahvi, aga mõelda tasub kaugemale

Samuti on EJL-i distsiplinaarosakond tõmmanud joone alla 30. juulil Tallinna Kalevi ja Narva Transi vahelise kohtumise ajal platsile jooksnud pealtvaataja osas. Platsile tormanud noormeest, kes veel mõne aasta eest mängis ise Kalevi noortemeeskonna ridades, ent kuulus viimati mullu ühte rahvaliiga klubisse, karistati 150 euro suuruse rahatrahviga.

Uiboleht märkis, et kerge tembuna tunduva käitumise tulemusel võib platsile jooksjal jääda edaspidi käimata välismaal peetavatel suurematel mängudel, sest seal suhtutakse niisugustesse juhtumitesse palju tõsisemalt. "Alaliidul on UEFA ja FIFA-ga regulaarne infovahetus, mille käigus küsitakse, kas meil on olnud selliseid juhtumeid, ja meil on kohustus see info edastada. Nii et kui isik on kindlaks tehtud, läheb see info neile automaatselt edasi, mis tähendab, et näiteks EM-finaalturniiri kohtumistele või Meistrite liiga mängudele ei pruugi süsteem sellele inimesele piletit müüa," selgitas Uiboleht.

7 kommentaari

Ernst Rajasaare   •  
(90.190.253.***)
750 eurot on palju vä?😂😂😂
Kebab   •  
(91.129.102.***)
EJL tegi iseendale trahvi? Normaalne.
tpx   •  
(213.180.19.***)
nooh 200K eelarvest kohe 750.- kulli maha. Nüüd on terve hooaja eelarve korrektuuriga 199 250 :D
dud66   •  
(194.150.65.***)
See on Kurele nende 200k eelarve juures 1,5 päeva eelarve ju
Rester   •  
(91.129.98.***)
Flora kannab jälle mõnikümmend tuhat ja trahvi nagu poleks olnudki
Paul Antsaar   •  
(81.90.124.***)
Jalkaliit võiks üldse õnnelik olla, et sellise tasemega mängus midagi sedast toimus. Vaadates meie liigajalka halli argipäeva, siis kellele neid mänge üldse tehakse.. Liit peaks just propageerima publikul kaasa elamist, mingisugust suurt atmosfääri luua, kui tahetaks, et Eesti jalka kuskile jõuaks ja mingisugusegi maine saaks
MNa   •  
(91.129.106.***)
Paul,

Tõrvikuga platsilejooksmine ei ole okei. Teeme ikkagi nii, et sellest arusaamiseks ei pea mingit õnnetust enne juhtuma:)

Muidugi on supertore, et Kure fännid möllavad ja kaasa elavad. Edu neile!

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK