LOE JÄRELE: Maroko andis kõva lahingu, kuid valitsev maailmameister Prantsusmaa jäi murdmatuks (0)

Theo Hernandez viis viiendal minutil Prantsusmaa juhtima. Foto: Scanpix / AP Photo / Thanassis Stavrakis

Prantsusmaa alistas MM-i teises poolfinaalis 2:0 südikalt esinenud Maroko, ning sammub finaali, kus vastas on ei keegi muu kui Lionel Messi ja Argentina.

Prantslased alustasid mängu väga hoogsalt, kui juba viiendal minutil viis sinisärgid juhtima Theo Hernandez. Maroko kaitseliin jäi tukkuma, tagajärjeks oli uhkes üksinduses seisnud Hernandezi efektne üle puusa löök. Väravavaht Bono andis endast parima, kuid pall oli väravas - tablool 1:0.

Poolaja lõpp tõi endaga kaasa marokolaste surve, aga väravaks seda ei vormistatud. Parim võimalus sündis esimesel üleminutil, kui keskkaitsja Jawad El Yamiq sai käärlööki proovida. Sooritus oli ilus, aga prantslaste puuriluku Hugo Lloris' tõrje oli ilusam. 35-aastane väravavaht suunas palli posti, Maroko jäi kuivale.

Teise vaatuse algfaas oli täielik Maroko mäng. Värav oli õhus, aga nende kahjuks seda ei tulnud. Skoori tegid hoopis prantslased, kui 79. minutil säras hetk varem vahetusest sekkunud Randal Kolo Muani, kelle esimene puude tõi 2:0 eduseisu.

Valitsev maailmameister Prantsusmaa kohtub pühapäevases finaalis Argentinaga. Ajaloo esimese Aafrika meeskonnana MM-i nelja parima sekka jõudnud Maroko kohtub laupäeval pronksimatšis Horvaatiaga.