Walid Regragui: tegime Marokole kõvasti reklaami, aga paraku ka kaitses liiga palju vigu (0)

Maroko jalgpallikoondise peatreener Walid Regragui. Foto: Scanpix / Reuters / Kai Pfaffenbach

Maroko jalgpallikoondise peatreener Walid Regragui tõdes pärast MM-i poolfinaalis Prantsusmaa käest saadud 0:2 kaotust, et meeskonna jõuvarud olid liialt otsakorral, et valitseva maailmameistri esitatud väljakutsele võidukas vastus anda.

Mängujärgse pressikonverentsi esimese küsimuse esitas Maroko ajakirjanik, kes kiitis esmalt minut jagu meeskonna tänast esitust, mis oli küsija hinnangul „valitseva maailmameistri võimsa Maroko ees murenema pannud“, aga möönis lõpuks ka eksimusi kaitses ja tahtis Regragui’lt teada, miks need vead sündisid.

"Kui midagi kahetsen, siis kohtumise algust. Alustasime kehvasti ja lubasime Prantsusmaal kiire värava lüüa, mis andis neile enesekindlust ja lubas kompaktselt tegutseda. Teisel poolajal eksisime ise vähem ja tekitasime omajagu võimalusi, ent platsi viimasel kolmandikul nappis väravate löömiseks vajalikku täpsust. Igal veal on hind. Ja seetõttu lõi Prantsusmaa teise värava," rääkis Regragui.

"Õnnitlen Prantsusmaad võidu puhul. Ütlesin kohtumise eel, et nad on väga hea meeskond ja platsi peal nähtu tõestas seda. Samas suutsime meie vaatamata vigastustele ja väsimustele anda endast kõik ja tekitada valitsevale maailmameistrile probleeme. Minu meelest on ka see saavutus. Ent ilmselt oli see samm meie jaoks üks samm liiga kaugel. Meil polnud enam jõudu. Liiga mitme mängija jõuvarud olid 60-70% kandis.

Mehed tegid Maroko jalgpallile kõva reklaami, aga praegu on muidugi väga valus, sest kaotasime. Aga jalgpalli MM-i ei võideta imede, vaid ränga tööga. Ja just nimelt tööga peamegi me nüüd jätkama. Pronksikohtumine Horvaatiaga on väljakutse, sest vigastusi on palju. Tahan anda võimaluse mängijatele, kes on andnud meie edusse suure panuse, aga saanud vähe mänguminuteid.

Finaalis oleme me Prantsusmaa poolt. Ootan väga tasavägist finaali. Argentina enesekindlus on tänu Lionel Messi imelistele esitustele kasvanud, aga samas oskab [Prantsusmaa peatreener] Didier Deschamps kaitsemängu väga hästi korraldada. Prantsusmaal jagub kogemusi ja kiirust.

Viimase 20 aasta jooksul on Prantsusmaa maailma parim jalgpallriik, mille üle olen uhke ka mina, sest olen Prantsusmaal üles kasvanud ja seal jalgpallitreeneri ameti selgeks õppinud. Prantsusmaa jalgpalli kritiseeritakse päris sageli, aga praegu on neil parim meeskond ja parimad mängijaid. Meile meeldiks Prantsusmaa võit, sest siis saaksime öelda, et kaotasime maailmameistrile," rääkis Regragui.

MM-i pronksikohtumine Horvaatia – Maroko mängitakse laupäeval Eesti aja järgi kell 17 Khalifa staadionil.