Leipzig haaras viimase Meistrite liiga koha lahingus trumbid uuesti enda kätte (0)

Christopher Nkunku lõi Nordi Mukiele söötudest kaks väravat. Foto: Scanpix / imago images

Saksamaa kõrgliigas viimased kaks mängu kaotanud Leipzig naasis võidurajale, kui alistas koduväljakul Augsburgi 4:0 ja haaras trumbid Meistrite liiga koha lahingus enda kätte.

Trumbid olid korraks Freiburgi käes, aga kuna eile jäädi Berliini Unionile alla, siis avanes Leipzigil kuldne võimalus, mida kasutamata ei jäetud, sest Augsburgist saadi kindlalt jagu. Andre Silva viis võõrustajad veidi enne poolajavilet juhtima, suurklubide huviorbiidis olev Christopher Nkunku lisas teisel poolajal kaks väravat ja Emil Forsberg vormistas penaltist lõppseisu.

See tähendab, et üks voor enne hooaja lõppu on neljandal ehk viimasel Meistrite liiga kohal Leipzig, kes edestab Freiburgi kahe punktiga. Leipzig kohtub viimases voorus võõrsil Bielefeldi Arminiaga ja Freiburg läheb võõrsil vastamisi Leverkuseni Bayeriga. Esikolmik on paigas - Müncheni Bayern lõpetab esimesel, Dortmundi Borussia teisel ja Leverkusen kolmandal kohal.

Ragnar Klavani endine koduklubi Augsburg jääb Saksamaa kõrgliigasse püsima, sest edu ohutsooni ees on viis punkti. Augsburg on Bundesligas mänginud alates 2011-12 hooajast, parimal juhul on lõpetatud viiendal kohal.

Leipzig - Augsburg 4:0 (1:0)