Kaheksandikfinaalide teine päev tõotab sarnaselt esimesele haaravaid lahinguid ning miks mitte ka järjekordseid lisaaegu.

• Kell 16.00 Prantsusmaa - Iirimaa
  • Kell 19.00 Saksamaa - Slovakkia
  • Kell 22.00 Ungari - Belgia

Prantsusmaa - Iirimaa

Seitse aastat tagasi jagelesid need meeskonnad MM-pääsme nimel ja mäletatavasti patustas toona Thierry Henry, kes enne otsustavat väravat käega mängis. Iirlased küll tõdesid, et see situatsioon enam unehäireid ei tekita, aga mis saaks olla magusam, kui prantslaste koduõuel kätte maksta.

Prantsusmaa pääses alagrupist küll pealtnäha lihtsalt läbi, aga igas mängus löödi väravad alles lõpuminutitel ja seega ollakse pingetega juba harjunud. "Tugev vaim ei löö väravaid, aga see on väga tähtis. Iirimaa on ehe näide - nad näitasid ühtsust ja tugevat tahet," selgitas vastaste näitel vaimse poole tähtsust Prantsusmaa peatreener Didier Deschamps.

Rasmus Voolaid: Esimesed kolm mängu näitasid, et kaheksandikfinaalides enam ülesõite ei ole ja ei erine ka see. Mäng läheb penaltiseeria peale ning see soosib juba taganttulijat ehk Iirimaad.

Prantsusmaa võit - 1,48
Viik - 3,70
Iirimaa võit - 9,25

Saksamaa - Slovakkia

Sarnaselt päeva esimesele ja viimasele mängule on ka siin üks meeskond suur favoriit, aga Slovakkia näitas alagrupis, et nende vastu pole kellelgi lihtne. Jagu saadi ju Venemaast ning viigistati Inglismaa endaga.

"Slovakkia on Põhja-Iirimaast erinev vastane, palju tugevam," kiitis Joachim Löw oponente ning tuletas ka meelde kurikuulsat Augsburgi kohtumist, kus mai lõpus slovakkidele alla jäädi. Tõsi, teine poolaeg mängiti toona sisuliselt basseinis. Slovakkia peatreener Jan Kozak aga usub, et nüüd nii suure surve alla ei jääda kui mängus Inglismaa vastu. "Jah, nad on tugev meeskond, aga kõigil on nõrkused ja me proovime need üles leida."

Rasmus Voolaid: Saksamaa turniir pole seni eriti veenvalt kulgenud, aga mida aeg edasi, seda paremini tugevad meeskonnad oma mängu leiavad. 2:0 võit ning rahulik pääs veerandfinaali.

Saksamaa võit - 1,45
Viik - 3,80
Slovakkia võit - 9,25

Ungari - Belgia

Islandi, Portugali ja Austria ees pani alagrupi üllatuslikult kinni Ungari. Vägev lahing Cristiano Ronaldo ja Portugali vastu mängiti 3:3 viiki ning nüüd ootab ees uus vastane, Belgia. Marc Wilmotsi hoolealused said alagrupi teises ja kolmandas kohtumises oma mootori korralikult käima ja täna on vaja täistuuridel edasi panna.

Wilmots annab endale aru, et täna ollakse favoriidid. "Me peame olema palliga ja domineerima, sest tahame jõuda veerandfinaali. Nad on kaitses väga kompaktsed, seega peame olema rahulikud. Ungari võitleb lõpuni."

Ungarlaste loots Bernd Storck üle ei põe. "Ma olen enne mängu päris rahulik. Ma tean, mida pean oma mängijatele ütlema ja esimesed minutid näitavad ära, kas nad ka teevad seda, mida palusin. Kui jah, siis ma rahunen maha."

Rasmus Voolaid: Ungari imeline turniir saab läbi. Võideldakse belglastega küll kõvasti, aga jõuga surutakse nad lõpuks ära."