Griezmann kukutas kangekaelse Iirimaa (1)

Hoolimata avaväravast ning tohutust võitlusvaimust ei suutnud Iirimaa hoida kinni veerandfinaali pääsust, lastes koduvõistkonnal Prantsusmaal lüüa teisel poolajal lõppseisuks 2:1.

Mängu algust ei oleks osanud ette ennustada isegi mitte kõige selgemalt nägijad, kui juba 1. minutil tegi Paul Pogba penaltivea väärilise eksimuse. Tasuks iirlastele 11 meetri karistuslöök, mille realiseeris postipõrkest Robbie Brady.

Esmapilgul tundus, et ehk võis iirlaste kiire avavärav prantslaste mängule isegi positiivset mõju avaldada: kohe alustati aktiivse survega Iiri väravale ning samas pressisid prantslased neid ka kaitses väga tugevalt.

Mitmel korral pääsesid löögile nii Antoine Griezmann kui ka Dimitri Payet, kuid väravas seisnud Darren Randolphile ülemäära peavalu valmistada siiski ei suudetud. Suurem osa sellest süüst lasus kindlasti ka iirlaste ennastsalgaval kaitsemängul: löökide ette viskuti, nagu poleks homset päeva tulemas.

Lisaks varjutas avapoolaega ka iirlaste nahhaalsed viivitustaktikad. Eriti paistis kummi venitamisega silma Jeff Hendrick, kes oma ebasportlike käitumisviiside eest ka hoiatuskaardi teenis.

Avapoolajal jäi prantslastel iirlaste väravalukk lahti muukimata, kuid seda vihasemana oli Gallia kukkesi oodata teisele kolmveerandtunnile.

Tõepoolest, Prantsusmaa tuligi veelgi näljasemana teisel poolajal väljakule, tõestuseks Laurent Koscielny pealöök, mis napilt raamidest mööda vuhises. 58. minutil jõudis prantslaste õuele aga kergendus, kui Bacary Sagna kauni tsenderduse suunas peaga väravaks Griezmann, kellele oli koll turniiri teiseks tabamuseks.

Ka juhtvärav ei lasknud ennast kaua oodata, kui kolm minutit pärast viigiväravat mängis Giroud briljantse peasööduga värava ette vabaks taaskord Griezmanni, kes realiseeris olukorra külmavereliselt Prantsusmaa eduseisuks.

Iirlaste lõplikuks kirstunaelaks osutus aga Shane Duffy viimase mehe viga kübarat jahtinud Griezmanni vastu, mille tõttu saadeti iirlane punase kaardiga pessu. Seisuga 2:1 skoor ka lõppes ning nii teenis Prantsusmaa auga välja pääsu veerandinaalidesse.

Prantsusmaa - Iirimaa 2:1 (0:1)
58., 61. Antoine Griezmann - 2. pen. Robbie Brady

Hoiatused: 27. N'Golo Kante, 44. Adil Rami - 25. Seamus Coleman, 41. Jeff Hendrick, 72. Shane Long
Eemaldamine: 66. Shane Duffy
Kohtunik: Nicola Rizzoli

Prantsusmaa: Lloris, Evra, Koscielny, Rami, Sagna, Matuidi, Kante (46. Coman; 90+3. Sissoko), Pogba, Payet, Giroud (73. Gignac), Griezmann.
Varus: Cabaye, Coman, Costil, Digne, Gignac, Jallet, Mandanda, Mangala, Martial, Schneiderlin, Sissoko, Umtiti.

Iirimaa: Randolph, Ward, Duffy, Keogh, Coleman, McClean (69. O'Shea), Hendrick, McCarthy (72. Hoolahan), Brady, Murphy (65. Walters), Long.
Varus: Christie, Clark, Given, Hoolahan, Keane, McGeady, Meyler, O'Shea, Quinn, Walters, Westwood, Whelan.