Kaido Koppel: üldpilt on okei, aga viimased 30 sekundit jätsime lihtsalt mängimata, mis korduda ei tohi (0)

Nõmme Kalju peatreener Kaido Koppel. Foto: Katariina Peetson / jalgpall.ee

Nõmme Kalju jäi Premium liiga hooaja kolmandast võidust ilma nii, et neljast antud lisaminutist viimast oli mängitud üle 40 sekundi, kui kaitsjad jätsid valveta Paide Linnameeskonna lühikese vahetusmehe Babou Chami, kelle pealöök seadis jalule 1:1 viigi.

Esimene poolaeg oli Kaljule raske – Paide teenis seitse nurgalööki ja viis karistuslööki nõmmekate trahvikasti lähedusest. Kalju ise pääses rünnakule väga episoodiliselt. "Esimesed 20 minutit ei saanud me Paide rünnakute järellainete ja teiste pallide võitmisega piisavalt hästi hakkama, mis võttis meilt endalt palliga mängimise võimalusi vähemaks.

Poolaja käigus see paranes, aga positsiooniliselt tuli asju korrigeerida. Vaheajal tegime seda ja pärast neid jutte – Šarnin pidi kõrgemal paiknema ning keskväljal viibisid kaks meest samas ruumis, kuigi pidid täitma erinevaid tsoone – oli asi suures plaanis kontrolli all," rääkis pärast mängu Kalju peatreener Kaido Koppel.

Kalju asus juhtima 49. minutil Ilja Antonovi kauglöögist, ent erinevalt esimesest poolajast ei suutnud Paide vastast surve alla panna. "Lõpus jäid viimased 30 sekundit meie poolt mängimata. Sinnamaani tegime kõik ära, aga vileni me ei mänginud ja sealt vastaste värav tuli," sõnas Koppel.

Paide võiduvärava lõi platsi kõige lühem mees Babou Cham olukorras, kus teda ümbritsesid Kalju pikad keskkaitsjad Yohan Mannone, Mihhail Babitšev ja Ioannis Tsivelekidis, kes aga keegi ei suutnud gambialast takistada. "Peab noormeest kiitma. Ta liikus pikkade meeste vahel õigesse kohta ja me ei katnud teda ära," nentis Koppel.

Mis oli sõnum meeskonnale pärast mängu? "Selline asi ei saa korduda, et mäng jääb korrektselt lõpetamata. See on valus õppetund, mis tuleb meelde jätta. See ei ole okei." Kas see oli kuri jutt?
"Ma ei ole kuri inimene. Meestevaheline jutt, ütleme niimoodi."

Laastavamat sorti emotsionaalset tagajärge Koppel ei karda. "Oleme juhtunust kindlasti üle, aga olnuks palju rõõmsam kolme punktiga koju minna. Maailmalõpp see kindlasti pole. Aga täna oleks tahtnud võidurõõmu tunda."

Koppeli üldine hinnang senisest viiest mängust kaks võitu ja kolm viiki teeninud meeskonna olukorrale on kerge positiivse noodiga. "Mäng on okei. Näen kogu aeg arengut ja see teeb kogu aeg head meelt. Liigume õiges suunas."

Kalju hooaeg jätkub nädala pärast, kui sõidetakse külla Tartu Tammekale, kelle peatreenerina Koppel vahemikus 2017-2021 töötas.