Eemaldatud Eremenko: milleks meile VAR, kui selliseid penalteid antakse? Katastroof ja häbilugu, tõesti halb tunne jääb hinge (11)

Narva Transi peatreeneril Aleksei Eremenkol tuli kohtumine Levadiaga lõpuni vaadata Sportland Arena aia tagant. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Narva Transi peatreener Aleksei Eremenko nentis pärast 0:6 kaotust Levadiale, et vastane oli neist seekord selgelt parem. Küll aga ei mahtunud talle hinge kohtunike otsus anda 62. minutil Levadia kasuks penalti, millest Til Mavretic tegi seisuks 4:0 ja kohtumise saatuse lõplikult otsustas.

Penaltiolukorras üritas Transi kaitsja Šalva Burjanadze takistada karistusala suunas spurtinud Richie Musabat, kes kukkus. Ent kas Burjanadze tegi Levadia talvise täienduse vastu tõesti vea? Ja kui tegi, siis kas see toimus karistusala sees? Väljakul määras peakohtunik Martti Pukk esialgu penalti, ent VAR asus seda üle vaatama. Videokohtunike Kristjan-Eric Lääne ja Tauno Rämsoni kontroll kestis pikalt, selle jooksul jõudis Pukk käia kahel korral Transi pingi juures kaarti näitamas.

Esimesena sai kollase kaardiga hoiatada valjuhäälselt protestinud Vaja Nemsadze, teine ja värvilt juba punane läks Eremenkole endale. Nimelt soovitas pingil videokordust vaadanud Transi peatreener kohtunikel sama teha - niisugune pöördumine kvalifitseerub reeglite järgi aga punast kaarti väärivaks teguviisiks, nagu sai üle-eelmise hooaja käigus teada ka näiteks Flora toonane juhendaja Jürgen Henn. Penalti jäi lõpuks jõusse ja Mavretic realiseeris selle, minut hiljem lõi Felipe Felicio viiendagi värava ja mattis Transi lootused lõplikult.

Levadia-Transi penaltiolukord videos (alates 1:28:10):

REKLAAM

"Ma lihtsalt ei teadnud seda reeglit! Nüüd tean," lausus Eremenko pärast kohtumist ajakirjanikega rääkides. Tema hääletoon oli rahulik ja näol püsis naeratus, aga oma seisukohad vormistas Transi peatreener veendunult väga kriitilisteks: "Vaatasin olukorda ekraanilt. Esiteks ei olnud see viga. Teiseks, kui kohtunike meelest ikkagi oli, siis oli see väljaspool karistusala. Selgelt," sõnas ta ja jätkas.

"Milleks meile siis see VAR? Milleks see poolteist tundi kestnud arutelu meie hooajaeelses treeninglaagris, kus tegime kohtunikega küsimuste-vastuste ringi? Ja nüüd selline olukord. Olgu, seis oli juba 0:3. Aga äkki oleksime löönud ühe värava tagasi? Äkki oleks midagi veel muutunud? Nüüd tuli selline vastuoluline penalti. See on katastroof. Ja see on häbilugu. Kui otse öelda. Häbilugu! Kui sul on kasutada VAR, ei saa sellist penaltit anda. See on mu küsimus alaliidule."

Karistusalas või sealt väljas? Kohtunike algne otsus jäi jõusse. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

"Siis tuli see kaart. Ütlesin, et palun vaadake! Ma ei vandunud, ei öelnud midagi halvasti. Ütlesin, et vaadake ometi, see on selge. Olin emotsionaalne. Nüüd tean, et nii ei tohi - reeglite järgi ma tõesti väärisin kaarti. Aga reeglite järgi peab VAR ka seda olukorda nägema. Ta (peakohtunik Pukk - K. J. K.) ju isegi ei läinud olukorda vaatama. Ainult kuulas. Keegi istus VAR-toas ja ütles, et see on penalti.

Halb tunne jääb hinge. Tõesti halb tunne. Ja muide, alati liiguvad kõlakad, et kohtunikud eelistavad suuremaid meeskondi. Ja nüüd ongi jälle nii. See vaid kinnitab, et inimestel ongi õigus. Kas äkki oli teises karistusalas ka käega mäng? Seda isegi ei vaadatud või vaadati ainult hetkeks - ah, see ei ole penalti. Aga äkki oli? Nad ise tekitavad ja kinnitavad niisuguseid kuulujutte," lõpetas Eremenko oma sõnavõtu.

Narva Transi mehed ei mõista, miks neid on äsja penaltiga karistatud. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Kingitused tuleb likvideerida

Kõige eelneva juures ei hakanud ta eitama, et talvel põhjalikult uuenenud Transi kokkumäng jättis soovida ja prohmakaid kogunes palju. "Loodan, et see oli lihtsalt esimene mäng. Aga oma kolm-neli väravat kinkisime Levadiale enda vigadest - tõsi, nad sundisid meid selliseid vigu tegema. Kui jääd juba viie minutiga tagaajaja rolli, on raske. Muidugi oli see ka väga hea tsenderdus täpselt surnud tsooni, kuhu väravavaht ei saa tulla, ja nende mees jooksis hästi palli peale, aga see oli ikkagi meie kaitsetöö viga," viitas ta 5. minutil sündinud avaväravale, mille lõi Joao Pedro karistuslöögi järel peaga segamatult Levadia kapten Rasmus Peetson.

"Meil võis ehk hakata tekkima tunne, et oleme omadega kuskile jõudnud, aga elu tuletab tihti meelde, et see pole nii," lisas Eremenko. "Me pole sel hooajal veel nii hea meeskonnaga mänginud - nad liiguvad suurepäraselt ja teevad kõike hästi. Nad olid paremad. Kohati hakkasime ka ise tegema asju, mis polnud kokku lepitud. Kuid esimene mäng on nüüd selja taga, saame peeglisse vaadata ja leida üles asjad, mida peame parandama," tõdes ta.

SEOTUD LOOD
SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
11 kommentaari

Spordiakadeemia   •  
(87.119.177.***)
Absoluutselt nõus temaga! Kohtunike suunas näpuviibutuse teinule tulevat juba homme enne kirikut distsipliinaarkomisjon kokku ja hakkavad trahvi summat paika väänama! Loodame siis ikka asjalikku numbrit näha.
Spordiakadeemia   •  
(87.119.177.***)
Aga tõsiselt rääkides, Kohtunike otsused olid pehmelt öeldes valed ja nüüd karistati 3kordselt Narvat. Kas tõesti üritatakse teemat, näed me eksime levadia kasuks ka ?
ZinedineZidane   •  
(217.159.164.***)
Eelmine hooaeg juba oli näha, et milleks meile see VAR, need otsitud käed kastides, varbapeale astumised, 8 minutilised pausid ja muu selline jubedus võttis igasuguse jalgpalli vaatamise isu, muidugi lootuses, et kohtunikud alles õpivad ja kunagi on VARist rohkem kasu, siis täna oli näha ja karikamängust, et lootma võibki jääda...
Da4Head   •  
(90.191.10.***)
Häbi antud mängu VAR kohtunike brigraadile, olugi et mäng oli 3:0, ausa mängu põhimõttel oleks pidanud Puki vaatama kutsuma ja siis penalti tühistama, esimene suur viga uuel hooajal VARi sektsioonist
Jaanus   •  
(80.235.48.***)
Liiga piinlik juba
Spordiakadeemia   •  
(145.14.17.***)
Da4Head see hooaeg 4 mäng ja 2 ülijämedat kohtunike eksimust. Ühe eksimuse hind oli superkarikas.
Veel üks küsimus, kas pole nii, et iga paus ja vahetus on ajaliselt kindlaks määratud suurused? Vahetus 30 sek var, nii kaua kui vaatamine oli jne. Ja lisaminuteid 1 sellises mängus kus on 3 min asjatut vari vaadatud ,hunnik vahetusi jne.
Kas reeglid siis kui 6-0 seis ei kehti? Miks mängida kõik nõutud minutid, antud mängus 5 min umbes, põhjuseod on palju. Mina näiteks panin seisuks kihlveo kontoris 7-0, aasta lõpus võib väravate vahet vaja olla vaadata (vbl meister tekib vv) Mõni noor saaks debüüdi ML teha jne jne
golgolgol   •  
(91.129.103.***)
Mis mõte on VAR-il, kui selline error läbi lastakse? Sellises olukorras ei ole mingit erinevalt tõlgendamise varianti. Kas on kastis vôi ei ole, see olukord ei olnud kastis. Fcn pathetic
Vastas   •  
(90.190.6.***)
Narvale on alati teised süüdi.
Kes pakub rohkem, mitu peatreenerit Narvale sel aastal?
AreYouReady   •  
(217.159.171.***)
Nüüd tuleb komisjon kokku ja ütleb: "Jah, see ei ole penalti", aga mis sellest kasu on? Kasutage mängu ajal VAR-i, kui see on olemas!
Garl   •  
(90.191.198.***)
Ega VAR ei tööta kui ei ole pädevaid inimesi. Ja kahjuks ei ole Meil selliseid kohtunikke, kes mõistavad mängu. Meil on kõik raamatukohtunikud. Reeglid teatakse, aga mängust aru ei saada. Ei ole Meil asjalike vilemehi Ega ka neid, kes ekraani taga võiksid toimetada. Kurb on ka see, et ei ole ka inimesi, kes suudaks koolitada! Tutk, Kaasik, Tohver, Alev? Nalja teete! Viimati olid Eesti Liigas terved kohtunikud 2000-te lõpus. Peale seda tühi maa. Kes teab ja mäletab neid vilemehi, see teab ja mäletab ka kvaliteeti.
Adon David   •  
(85.76.147.***)
VAR eksis ja eksib ka tulevikus. Palun siiralt kohtunikel alustatud jõulise ja läbi jalgade ning selga nügimise ja lükkamise joont läbi hooaja säilitada ja lubada Kostkale, Zenjovile ka selge ronida. Palun rakendage võrdsust. Kui siis vilistage need kõigile ära. Narva polnud füüsiliselt ja mentaalselt valmis selleks jõulisteks sissestulemisteks ning vastasmängija tervisest mittehoolivast igas olukorras lõpuni minevast mängustiiliks. Narva enda füüsiline ja mentaalne allajäämine hoolimata kohtunike mängujoonest rabavalt nõrk. Narva vajab mentaalselt ja füüsiliselt kõvasti juurde panemist. Muidu jäävad totaalselt rongi alla sellise vilega.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK