West Hamiga Konverentsiliiga meistriks tulnud kaitsja on esimene mängija, kes võitnud kõik UEFA karikad (0)

Emerson Palmieri. Foto: Scanpix / Andrew Couldridge / Action Images via Reuters

28-aastane West Ham Unitedi äärekaitsja Emerson Palmieri on ajaloo esimene jalgpallur, kes võitnud kõik viis UEFA karikat.

Emerson kuulus kolmapäevases Konverentsiliiga finaalis Fiorentina vastu algkoosseisu ning sai kirja täismängu. Aga see ei olnud tema esimene finaal, kus ta alustas. Nimelt esimesena võitis ta UEFA sarjadest 2019. aastal Euroopa liiga. Londoni Chelsea alistas finaalis 4:1 Arsenali, Emerson mängis sinisärkide eest kõik minutid.

Seejärel vallutas maailma Covid-19, 2020. aastal Emeson finaalidesse ei pääsenud. Järgmisena ootas teda ees 2021. aasta Meistrite liiga finaal, kus Chelsea seljatas Manchester City. Itaallane istus küll pingil, aga kuldmedali sai ta siiski kaela. Poolteist kuud hiljem jooksis ta põhikoosseisus Wembley staadioni murule, mil Itaalia kohtus EM-finaalis Inglismaaga. Emerson mängis 118 minutit, saapamaa koondis krooniti meistriks penaltiseerias.

2021. aasta kesksuveks oli Emersonil viiest võimalikust karikast kolm olemas. Enne septembrikuud oli tal juba üks juures, sest täpselt kuu pärast EM-finaali istus ta pingil, kui Chelsea alistas UEFA superkarika finaali penaltiseerias Villarreali. Nädal pärast neljandat kuldmedalit siirdus ta aastasks Prantsusmaale Lyoni.

Äsja lõppenud hooaja alguses liitus ta West Ham Unitediga, kus itaallane oli põhimees. Ta sai kõikide sarjade peale kirja 34 mängu, kaks väravat ja kolm väravasöötu. Kirsiks tordil oli varem mainitud Konverentsiliiga triumf, mis teeb mehest esimese jalgpalluri, kes võitnud kõik viis UEFA karikat.