Voolaid: mängijad ei tulnud toredale staadionile lihtsalt nautima, vaid jahtisime väravat ja võitu (0)

Karel Voolaid. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Paide Linnameeskonna peatreener Karel Voolaid sõnas pärast Brüsseli Anderlechtilt võõrsil saadud 0:3 kaotust, et pettumus on suur, aga lõppkokkuvõttes tuleb sellega leppida ja kiita mängijaid, kes tänavusel eurohooajal midagi erakordset saavutasid.

"Kindlasti on pettumus suur ja riietusruum on praegu haudvaikne," lausus Voolaid veerand tundi pärast lõpuvilet Soccernet.ee-le. "Lõppude lõpuks ei tundnud keegi selle üle rõõmu, et saime ilusal staadionil hea publiku ees hea mängu. Mängijad on löödud olekuga, sest mängisime väga hea esimese poolaja, aga ei suutnud häid võimalusi väravaks lüüa, et veel ägedam õhtu teha. Treeneritel on samamoodi. Rahulolutunne tuleb natuke hiljem, tegime suure töö ära ja panime märgi maha Paide Linnameeskonna ajaloos, aga hetkel on sellised emotsioonid."

Ta lisas, et mõistagi jääb kripeldama, et esimesel poolajal ei õnnestunud väravat lüüa. "Eks jalgpall on olekseid täis, kuhu need kukuvad ja kellele ja kuidas kukuvad, kes rohkem väärivad ja kes on tugevamad. Täna on "mis oleks siis, kui äkki" mõtteid palju, aga need väga kaugele edasi ei vii. Tunneme head meelt asjade üle, mis olid kontrolli all ja mida suutsime täide viia, hoidsime asjad tasakaalus ja nende jaoks närvilisena."

Anderlecht läks oma teed teisel poolajal, kui põhimehed sekkusid vahetusest ja sepistasid kolm väravat. "Selge on see, et kolm-neli mängijat, kes sisse tulid, tõid muutused. Nende kannatus hakkas katkema ja treener selle jaoks need vahetused tegi. Ei tea, kuidas lõpp oleks läinud. Nemad suutsid kohe käigu sisse panna ja meie ei suutnud neid õigel ajal pidurdada, aga paraku mõnikord on jalgpallis niimoodi. Teisel poolajal toodi parem kvaliteet väljakule. Neil olid parimas vormis mängijad, kes suutsid mängu enda kasuks kallutada. Tõenäoliselt olid meie energiavarud selleks ajaks kaitsetöösse läinud. Ei suutnud seda tempot kaasa mängida."

REKLAAM

Teisel poolajal 0:0 viigiseisul oli Anderlechti karistusalas olukord, kus Robi Saarma kukkus pärast kontakti, aga kohtunik Paide kasuks penaltit ei määranud. "Ei ole kordust vaadanud. Meie nurga alt oli 50-50, aga mõnikord on video peal asjad arusaadavad. Enam seda olukorda tagasi tuua ei saa ja enda rahustamiseks seda ei vaata. Mängijad on nii või naa kiituse ära teeninud," kommenteeris Voolaid.

Paide tegi avapoolajal sunnitud vahetuse, kui Kevor Palumets asendas hüppeliigest vigastanud Kaimar Saagi. Sergei Mošnikov puudus seekord Paide koosseisust kõhuprobleemi ja palaviku tõttu. "Nii palju, kui infot sain, siis Kaimari hüppeliigesega oli nii tõsine, et jätkata ei saanud. Lähipäevad toovad täpsema selguse, aga tundub pigem mitte kerge vigastus. Ja Mošnikovil hakkasid siia jõudes kohuprobleemid ja tegelikult ka videoanalüütikul. Olime ärevad, et kes järgmisena. Ragnar [Klavan] kurtis ka poolajal, aga pani mehiselt lõpuni."

Kuigi praegu on pettumus, et Anderlechtile jäädi alla, siis tegelikult tehti klubi ajalugu, kui alistati nii Tbilisi Dinamo kui ka Ararat-Armenia. "Eks neid kiitvaid sõnu oleme palju ütelnud, aga sellega on üks oht, et kui hakkame üle kiitma ja kõik on tehtud, siis rahulolutunne võib mõnikord võitlejahinge ära võtta, et veel midagi suurt korda saata. Nüüd on eurohooaeg selleks aastaks läbi. Hoidsime küllaltki külma pead ja head närvi, et lõpuni sees oleksime. Esimene poolaeg seda väga hästi näitas, et mängijad ei tulnud toredale staadionile lihtsalt nautima, vaid jahtisime väravat ja selle pealt võitu ja lisaaega. Lõppkokkuvõttes tuleb leppida, mis on tablool. Olen väga uhke selle üle, mida mängijad natuke rohkem kui kuu ajaga korda saatsid," sõnas Voolaid lõpetuseks.

SEOTUD PILDID
SEOTUD MÄNGUD
Kommentaarid

Kommentaare ei ole.

Kommentaari lisamiseks palun logi sisse või sisesta nimi ja kontrolltest.
Griezmann valiti EM-i parimaks mängijaks
PORTUGAL ON EUROOPA MEISTER!
DRAAMA! Üllatusmehe lisaajavärav kõmmutas Ronaldota Portugali Euroopa meistriks!  (Vaata väravat!)
EM-I FINAAL!
1984, 1998... 2016?
EM2016
SAKSAMAA - PRANTSUSMAA JÄRELKAJA
KORRALDAJAMAA FINAALIS
15. Euroopa meistri selgitavad Prantsusmaa ja Portugal
PORTUGAL - WALES
Ronaldo ja Nani viisid Portugali 12 aasta järel taas finaali
ISLAND VÄLJAS
SAKSAMAA POOLFINAALIS
Saksamaa lõpetas ülipõneva penaltiseeriaga Itaalia-needuse
WALESI IME
PORTUGAL EDASI
Portugal võitis penaltiseerias ja pääses poolfinaali!
EM2016
54 aastat agooniat (0)
 
https://www.zone.ee/
MENÜÜ
 
KESKKONNAD
FACEBOOK