Vladislav Kreida: kui kardad palliga mängida, siis tase ei tõuse (0)

FC Flora poolkaitsja Vladislav Kreida. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

FC Flora keskväljamees Vladislav Kreida ütles pärast Paide Linnameeskonnalt saadud 1:3 kaotust, et arvuline vähemus andis meeskonna kartmatusele ehk isegi veidi juurde.

Mängujärgsel intervjuul Soccernet.ee-ga vestelnud Kreida väljendas kindlameelselt oma arvamust: meeskond peab kiiresti ja suurel määral oma kvaliteeti tõstma ning selle nimel ise väga palju vaeva nägema. Ainult nii on võimalik suurde mängu sekkuda.

Flora mängis arvulises vähemuses alates 31. minutist tänu Mihhail Kolobovi punasele kaardile, mille noor keskkaitsja sai väravajoonel tehtud käetõrje eest. Eemaldamisega Flora karistus aga ei piirdunud, sest Robi Saarma realiseeris määratud penalti kindlalt ning tõi samas olukorras tabloole viiginumbrid.

Vladislav Kreida: "Päris raske on mängida 60 minutit kümnekesi, aga see ei ole vabandus. Just rääkisime, mis eile Barcelona mängus juhtus, seal võttis [Ronald] Araujo samamoodi rumala punase. Pigem las nad löövad 1:1, tund aega veel mängida ... see on igal juhul parem kui topeltkaristus. Penalti – see on põhimõtteliselt 80% tõenäosusega värav. 60 minutit vähemuses ... tiitli peale mängiva võistkonna vastu on niimoodi väga raske.

Loota, et äkki kuskil mingi standard või kontra ... see on keeruline. Peame end lihtsalt parandama. Ma arvan, et mäng oleks olnud palju huvitavam, kui penalti oleks läinud sisse ja meie oleksime saanud täiskoosseisus jätkata. Seda tundi oleks olnud palju huvitavam vaadata.

Meil oli Tartu Tammeka vastu (märtsikuine 0:0 viik, Nikita Mihhailov sai avapoolaja lõpus punase – M. K.) vahepeal samuti üheteistkümnekesi raske. Me kardame natuke, ei usu üksteisesse. Kui olime nüüd kümnekesi, siis saime peas aru, et tuleb vähemalt proovida. Midagi ei olnud kaotada.

Kui panna kõik pallid pikalt ette, siis ... neil on tugevad keskkaitsjad, Niki [Baranov] on kogenud ja [Dehninio] Muringen on samuti kõva võitleja, jookseb ja maadleb. Nagu ma ütlesin – sama, mis oli Tammeka vastu – õnneks me ei kartnud kümnekesi jäämise järel vähemalt proovida. Paar korda tekkis päris hea transition (üleminek – M. K.) rünnakul. Aga kui terve koosseis on platsil, peame samuti sama kartmatult mängima.

Nagu Norbert [Hurt] on mitu korda juba öelnud – me peame oma mängus kiiresti kasvama. Kui me juhime ja kõik mängijad on veel platsil, siis me ei saa panna lihtsalt 75 minutit pikka ette või karta mängida palliga. Niimoodi me ei tõsta oma taset.

Vaja on töötada, rääkida, vaeva näha. Isegi kui juhime, tuleb kartmatult edasi mängida. Meil on vaja kiiresti ja palju oma kvaliteeti tõsta."