Viik viigi otsa: Kramaric kärpis punapullide tiibu, üllataja ja uustulnuk lasid šansi käest (0)

Xavi Simonsi (paremal) eemaldamine maksis Leipzigile lõpuks valusalt kätte. Foto: Scanpix / DPA / Uwe Anspach

Reede õhtul oldi Euroopa tippliigades viigilainel - kolmes kohtumises jagati punktid vennalikult. Samas lasid Meistrite liiga kursil liikuvad Leipzig ja Bologna seeläbi käest võimaluse tabelis tõusta, Luton Town ei suutnud aga ohutsoonist välja trügida.

Kui nädala keskel ametlikult selgus, et Saksamaa saab uueks hooajaks Meistrite liigasse viis kohta, kadus liigatabeli ülemisest otsast hoobilt pinge - neljandal ja viiendal kohal olevad Leipzig ja Dortmund on juba jälitajate jaoks püüdmatus kauguses. Nii ei tähendanud suuremat ka see, et Leipzigi meeskond mängis võõrsil Hoffenheimi vastu viimasel minutil maha 1:0 edu.

Külalised olid küll läinud Benjamin Šeško tabamusest avapoolaja lõpus juhtima, aga 72. minutil jäädi vähemusse, sest Xavi Simons hankis teise kollase kaardi. Hoffenheim pani arvulise ülekaalu maksma 90. minutil, kui karistusalas kerkis kõige kõrgemale Andrej Kramaric. Erinevalt Leipzigist oli 1:1 eest saadud viigipunkt Hoffenheimile väga tähtis, sest nemad peavad tihedas konkurentsis võitlust Konverentsiliigasse viiva seitsmenda koha nimel.

Hoffenheim - RB Leipzig 1:1 (0:1)
90. Andrej Kramaric - 38. Benjamin Šeško

Eemaldamine: 72. Xavi Simons (Leipzig)

Standings provided by Sofascore

Samuti uuel hooajal viis klubi Meistrite liigasse saatvas Serie A-s oli tänavusel suurüllatajal Bolognal hea šanss oma kohta kindlustada ja Juventusest vähemalt ajutiselt mööda kolmandale tabelireale trügida. Mängus, kus mõlemad meeskonnad tegid vaid ühe raamidesse läinud pealelöögi, lepiti aga Torino vastu 0:0 viigiga. Ehkki kuuendal real olevat Atalantat edestatakse ikkagi seitsme punktiga, on jälitajatel Bolognaga võrreldes kaks mängu varuks.

Torino - Bologna 0:0

Inglismaa kõrgliigas elab jätkuvalt uustulnuka Luton Towni pääsemislootus. Kodus jäädi VAR-i abiga määratud penaltist küll Evertoni vastu kaotusseisu, aga jõuti peagi 1:1 viigini. Teenitud punkt hoiab Lutonit kolm vooru enne hooaja lõppu ühel pulgal Nottingham Forestiga, kellel on siiski mäng varuks.

Luton Town - Everton 1:1 (1:1)