Mattias Käit skooris Rapidi võidumängus CFR Cluji vastu. Foto: FC Rapid / Facebook

Eesti koondise poolkaitsja Mattias Käidi koduklubi Bukaresti Rapid alistas Rumeenia kõrgliigas 3:1 CFR Cluji ning tõusis esiklomikust kolme punkti kaugusele. Eestlane sai kirja täismängu ja värava.

Rapid avas skoori juba üheksandal minutil, kui Marko Dugandžic realiseeris penalti. Kaks minutit hiljem duubeldas eduseisu Käit. Eestlane sai umbes 25 meetril palli ja lajatas selle esimese puutega vasakusse alanurka. Kolm minutit hiljem lõi Cluji mees Christopher Braun ühe tagasi, ent sellest ei piisanud, sest avapoolaja teisel lisaminutil lõi Dugandžic oma teise ning tegi seisuks 3:1.

Rapid on neli vooru enne hooaja lõppu 35 punktiga viies. CFR hoiab 38 silmaga kolmandat kohta ning Joonas Tamme leivaisa FCSB on 40 punktiga teine. Liider Farul Constantal on peas 43 silma.

Tipphetked Rapidi võidust (Käidi värav alates 1.39)

Iirimaa kõrgliigas astusid võitlustulle Frank Liivaku ja Bogdan Vaštšuki tööandja Sligo Rovers ning Vladislav Kreida meeskond St. Patrick's Athletic. Matši võitis 1:0 Sligo, ainuvärava lõi 56. minutil Max Mata, kes esindas 2019. aastal Nõmme Kaljut. Liivak sai kirja täismängu, Kreida sekkus vaheajal. Vaštšuk on vigastatud.

Markus Poomi koduklubi Shamrock Rovers võitis 2:0 Derry Cityt. Väravad lõid Richie Towell ja Jack Byrne. Algkoosseisu kuulunud Poom tegi kaasa kõik minutid.

Shamrock on liigatabelis 13 vooru järel 24 punktiga teine, esikoht Bohemian edestab neid nelja silmaga. Derry City on neist koha võrra madalamal, punkte on neil 22. Sligo Rovers hoiab 19 silmaga viiendat positsiooni ning St. Patrick's seisab 17 punktiga seitsmendal real.

Artur Pikk ja Opole Odra alistasid Poola esiliiga 29. voorus 1:0 Glogowi Chrobry, Pikk mängis avapoolaja. Matši ainsa tabamuse sai 77. minutil kirja keskkaitsja Mateusz Kaminski. Opole Odra hoiab viis vooru enne lõppu liigatabelis 33 punktiga 14. positsiooni, väljakukkumistsooni edestavad nad vaid kahe punktiga. Chorbry seisab 37 punktiga kümnendal real.