Erik Sorga. Foto: Jana Pipar / jalgpall.ee

Eesti koondisest välja jäänud Erik Sorga lõi Aserbaidžaani kõrgliigas oma hooaja kolmanda värava, aga tema koduklubi Sumqayit kaotas kodus Bakuu Sabahile 1:2.

Sorga alustas mängu pingilt, aga vahetati pärast 0:1 kaotusega lõppenud avapoolaega väljakule. Sumqayit jäi teise poolaja keskel 0:2 kaotusseisu. Sorga säras väravaga 84. minutil, kui driblas kahe mängija vahelt läbi ja lõi palli karistusala tagant ristnurka. See jäi kohtumise viimaseks väravaks ja Sumqayit sai hooaja kaheksanda kaotuse.

Sumqayit paikneb 27 vooru järel kümne meeskonnaga Aserbaidžaani kõrgliigas viiendal kohal, aga vahed on väiksed, sest näiteks teiseks tõusnud Sabahil on vaid üks punkt rohkem. Hooaja lõpuni on jäänud üheksa vooru.

Tipphetked (Sorga värav alates 3:39):

Märten Kuuse koduklubi Katowice alistas Poola siliigas kodus Bielsko-Biala Podbeskidzie 5:0, lüües esimesel poolajal kolm ja teisel kaks väravat. Kuusk alustas mängu algkoosseisus ja vahetati 72. minutil välja, kui kõik väravad olid löödud. Artur Pika tööandja Opole Odra mängis samas liigas võõrsil 2:2 viiki Gydnia Arkaga. Pikk jälgis mängu pingilt.

Viimased neli mängu võitnud Katowice asub tabelis 18 meeskonna konkurentsis kuuendal kohal. Kaks viiki järjest teinud Odra on üheksandal kohal, kaotades Katowicele kolme punktiga. Poola kõrgliigasse saavad otsepääsme kaks paremat ja kolmas edasipääseja selgub sõelmängude kaudu.

Matvei Igoneni ja Joonas Tamme koduklubi Plovdivi Botev kaotas Bulgaaria kõrgliigas võõrsil Sofia CSKA-le 0:4. Igonen mängis Botevi väravasuul kõik minutid, Tamm puudus koosseisust mängukeelu tõttu. Teise kaotuse järjest saanud Botev asub 16 meeskonna konkurentsis üheksandal kohal.