Varajase šoki üle elanud Bayern lustis punase laternaga, Mainz sai olulise võidu (0)

Väikese šoki üle elanud Bayern lustis võõrsil. Foto: Scanpix / Florian Wiegan / Eibner-Pressefoto

Saksamaa hiid Müncheni Bayern sai 26. voorus kirja 19. võidu, kui võõrsil alistati punane latern Darmstadt 5:2.

Avapoolaeg möödus Bayerni taktikepi all ning Darmstadt kaitses kannatlikult. 27. minutil viis võõrustajate kindamees Marcel Schuhen palli vastaste poolele, kus Mathias Honsak võttis selle omaks, triblas mööda kahest Bayerni kaitsjast ning söötis Tim Starkele, kes realiseeris selle väravaks. Šokkalgus Bayerni jaoks.

Kodumeeskonna pidu ei kestnud kaua, sest juba üheksa minutit hiljem oli tablool viik, kui Aleksandar Pavlovic viis palli karistusalasse jõudes Harry Kane'ile, kes jättis omakorda Jamal Musialale ning noor sakslane pani võrgu sahisema.

Riietusruumi said meeskonnad minna Bayerni eduseisu pealt, kui esimesel üleminutil tekitas Joshua Kimmich kahe kaitsja vastu endale ruumi, et viia karistusalasse tsenderdus, mille Kane peaga sisse koksas. Inglismaa kesktormaja jaoks oli see tabamus numbriga 31 - mitte ükski mees pole debüüthooajal Bundesligas nii palju kõmmutanud. Varem hoidis antud rekordit Hamburgi ründaja Uwe Seeler, kes lõi hooajal 1963/64 väravasse 30 palli.

Teisel kolmveerandtunnil läks mäng täielikult Bayerni kätte. 64. minutil triblas audiviskest palli saanud Musiala mööda neljast vastasest ning lükkas palli võrku. Ka neljanda kolli puhul mängis Musiala suurt rolli, kui andis kahe kaitsja vahelt oivalise läbisöödu Serge Gnabryle, kellele jäi vaid realiseerimise vaev.

Kolmandal üleminutil lisas Mathys Tel Bayerni viienda värava ning kaks minutit hiljem sai Darmstadt kirja oma teise tabamuse. 19. võidu saanud Bayern jätkab 60 punktiga teisel real, liider Leverkuseni Bayer on kogunud 67 silma, ent neil üks kohtumine vähem peetud.

16. positsioonil asetsev Mainz sai olulise võidu lähirivaali Bochumi üle, kui Jonathan Burkardti duubel vähendas vahe 15. kohal paikneva klubiga kuuepunktiliseks. Samuti oli Mainzi jaoks oluline see, et Wolfsburg alistus kodus Augsburgile, mistap on vahe ka nendega kuus punkti.

Nimelt on Mainzile kuuluv koht reserveeritud meeskonnale, kes läheb pärast hooaega üleminekumängudele esiliigaklubi vastu, mistõttu soovivad kõik seda vältida. Samas tuleb silmas pidada seda, et Bo Henrikseni hoolealustele hingab kuklasse punases tsoonis viibiv Köln.

Darmstadt - Müncheni Bayern 2:5 (1:2)
27. Tim Starke, 90+5 Oscar Wilhelmsson - 36., 64. Jamal Musiala, 45+1. Harry Kane, 74. Serge Gnabry, 90+3 Mathys Tel

Heidenheim - Mönchengladbachi Borussia 1:1 (0:1)