Vaprusest jäi Lipini jõu vastu väheks (1)

Sillamäe Kalev teenis Premium liiga neljandas voorus esimesed punktid, kui Pärnu Vaprusest võõrsil 3:1 üle oldi.

Kalev näitas juba esimese viie minutiga ära, kuidas asjad selles mängus kulgema hakkavad. Pall oli mitu sekundit vabalt 16-aastase Andreas Kallaste valvatava värava ees lahti, aga esimest korda meistriliigas algkoosseisus alustanud Uku Kõrre suutis palli puhastada.

Kallaste mängiti taas üle umbes kümme minutit hiljem, kuid Volkovi värav tema õnneks ei lugenud, sest enne oli fikseeritud suluseis.

Avapoolaja teises pooles võis aga Kallaste oma mänguga juba oluliselt rohkem rahule jääda. Oleks tema asemel mõni piiratumate võimetega puurilukk olnud, siis oleks võinud Maksim Lipini pidu juba varem alata.

Talvepausil Usbekistanis testimas käinud Lipin pidi oma sõud ootama siiski teise poolaja alguseni. Pärnu vaprusest enam ei piisanud, kui Toomas Pent palli keskväljal kaotab, Dmitri Kovtunovitš leiab Savini, kes omakorda palli värava löönud Lipinini toimetab.

Edasi oli asi ainult vormistamise küsimus. Kümmekond minutit hiljem pääses Lipin uuesti vasakult äärelt löögile ja kuigi Kallaste suutis palli tempot maha võtta, siis veeres see siiski napilt üle joone.

Kolmanda värava puhul kehastus Lipin, aga Robiniks ja lasi Batmani rollis olla Aleksandr Volkovil, kes tema tsenderduse rinnaga sisse lõi. Mängu lõppfaasis oli Lipin lähedal ka kübaratrikile, kuid see jäi suluseisu tõttu olemata.

Siiski jäi midagi näppude ka vahele pärnakatele. 82. minutil vahetas Vaprus platsile 15-aastase Ronaldo Tiismaa, kes teisel üleminutil palli üle Mihhail Starodubtsevi tõstis ja Vapruse auvärava lõi.

Mängu parim - Maksim Lipin

Selle tiitli oleks siinkirjutaja talle andnud juba ka avapoolaja järel, mil ta oli vaieldavalt kõige aktiivsem mängija platsil. Mängu lõpuvile järel polnud mängu parimas enam kahtlustki.

Pärnu JK Vaprus - JK Sillamäe Kalev 1:3 (0:0)
90+2. Ronaldo Tiismaa - 51., 65. Maksim Lipin, 74. Aleksandr Volkov

Hoiatused: 71. Kristen Saarts, 85. Magnus Villota, 90. Raido Leokin - 60. Dmitri Kovtunovitš, 62. Aleksandr Volkov, 82. Daniil Ratnikov, 89. Irakli Torinava