Välkstardi teinud Welco võitis tenniseskooriga, Elva võitles vähemuses punkti välja (0)

Welco hoiab Esiliigas liidrikohta. Foto: Liisi Troska / jalgpall.ee

Esiliiga neljandas voorus kindlustas tabeli esikohta Welco, kes sai suurelt jagu pea terve teise poolaja vähemuses mängima pidanud Paide Linnameeskonna duublilt. Kaks klubi jätkavad ka nelja vooru järel aga endiselt võiduta.

Viimsi on üks neist, kel võitu veel kirjas pole, aga FC Tallinnalt teenitud hooaja kolmanda viigipunkti üle oleks patt nuriseda. Viktor Plotnikov viis külalised teise poolaja alguses kahe väravaga ette, kuid siis Viimsi ärkas ning Oskar Mägi vastas kahe tabamusega, mis tegid lõppseisuks 2:2. Võit puudub tabelist ka Tabasalul, ent neil on seal üksainus punkt. Kodus mindi Harju JK Laagri vastu küll kiirelt ette, ent pausile siirdusid eduseisus juba külalised. Teisel poolajal vormistas Harju 4:1 võidu ja püsib tabelis liiderduost punkti kaugusel.

Esikohal jätkav Welco korraldas Paides marulise stardi, sest 16. minutiks oli Linnameeskond U21 juba 0:3 kaotusseisus. Teise poolaja alguses sai kodumeeskonna poolkaitsja Kert Kiik teise kollase kaardi, kohe järgmisest rünnakust kasvatas Welco edu neljaväravaliseks ning võitis lõpuks 6:1. Paide ainsaks lohutuseks jäi Kameruni ründaja Abega hiline auvärav.

Kõvasti pidi punkti nimel vaeva nägema Elva, sest nende kaitsja Anti Ivaste sai juba avapoolajal kuue minuti sees kaks kollast kaarti ja alates 36. minutist tegutseti seetõttu Tallinna Kalevi U21 meeskonna vastu vähemuses. Elva oli selleks hetkeks Mauris Villemsi väravast ees, kuid avapoolaja üleminutitel Kenlou Laasner viigistas. Kümnekesi mängides suutis Elva teisel poolajal uuesti juhtima minna, aga Laasner vastas kuus minutit hiljem teistki korda ja lõpuvile märkis 2:2 viiki.