Vägev! U19 koondis alustas EM-valikturniiri purustustööga (3)

Eesti neidude U19 koondis teenis EM-valikturniiril suure võidu. Foto: Eesti Jalgpalli Liit

Eesti neidude U19 koondis teenis EM-valikturniiril üliveenva võidu Gibraltari üle. Üheksaväravalises lahingus tegid skoori kuus erinevat eestlannat.

Peatreeneri Aleksandra Ševoldajeva hoolealused võitsid avapoolaja skooriga 2:0. 18. minutil oli kauglöögist täpne Helina Tarkmeel ning 42. minutil saatis palli püüdmatult lati alla Aleksandra Kelli. "Esimesel poolajal leidsime natuke vähe loogilisi ründekäike, kuid vaheajal tegime korrektuurid. Teisel poolajal tegime jookse vastase selja taha, kust saime palju momente loodud ja löödud," selgitas juhendaja kohtumise järel, vahendab jalgpall.ee.

Teise poolaja avaminutitel teenis Kelli penalti, mille realiseerimise enda kanda võttis. Kolm minutit hiljem tegi nurgalöögi järel skoori ka Marta Panova. Viimasel pooltunnil lõid kaks väravat vahetusest sekkunud Kaili Lilles ja Kirkeliis Lillemets, ühe tabamusega säras Liselle Palts.

9:0 võiduga B-tasandi teise grupi tippu tõusnud Eesti koondist ootab järgmise nädala esmaspäeval ees Bosnia ja Hertsegoviina. Enne seda, reedel, tuleb võõrustajal madistada aga Gibraltariga. Esialgu kuulus valikgruppi ka Liechtenstein, kes loobus osalemisest.

"Bosnia ja Hertsegoviina koondises on individuaalselt võimekad mängijad, ka võistkondlikult on nad tugevad. Eelnevad omavahelised mängud pole Eesti kasuks olnud, kuid meie eesmärk on töötada oma põhimõtete kallal. Täna sai positsioonilisi rünnakuid rohkem harjutada, aga kaitsefaas ja kontrarünnakud tulevad esile alles järgmises mängus. Kindlasti tahame seal ka palliga momente tekitada. Aga eks taastume ja vaatame, kuidas Gibraltar ja Bosnia ja Hertsegoviina omavahel mängivad ning harjutame, et järgmiseks mänguks valmis olla," lisas Ševoldajeva.

Kohtumisi saab jälgida Bosnia ja Hertsegoviina jalgpalliliidu YouTube'i kanalil.