Transi mängiv abitreener riputas saapad varna ja kolib Peterburi (0)

Dmitri Prošin lahkub Eestist. Foto: Liisi Troska

Premium liiga hooaja esimeses pooles Narva Transi mängiva abitreeneri rollis olnud Dmitri Prošin teatas ametlikult, et lõpetab mängijakarjääri. Esimese vihje sellele andis juba paari päeva tagune tähelepanek, et Prošin on kustutatud Transi ridades üles antud mängijate nimekirjast.

Tegelikult tahtis Prošin juba selle hooaja eel karjäärile joone alla tõmmata, kuid Trans veenis teda ka mängijana jätkama. Lõpuks käis Prošin sel hooajal väljakul 14 liigamängus ning kahes karikakohtumises, mängides seejuures Transi võiduga lõppenud Evald Tipneri karikafinaalis 120 minutit.

Tema viimaseks mänguks jäi juuli algul peetud kohtumine Nõmme Kaljuga, kus lepiti 1:1 viiki. Kokku tegi 2016. aastal Transiga liitunud, hooaja lõppedes Venemaale lahkunud, ent 2018. aastal naasnud Prošin kahe ja poole hooaja jooksul Transi särgis kaasa 93 mängus ja lõi 25 väravat. Premium liiga mänge kogunes tema arvele 77 ja väravaid 21.

"2016. aastal lõin meeskonnas kõige rohkem väravaid ja tänavu võitsin karika," meenutas Prošin, kelle karjääris on tegu ainsa võidetud tiitliga, Transi-aastate tipphetki klubi pressiteenistusele. "Samuti nautisin mänge Euroopa liigas."

Nüüd pühendub 35-aastane Prošin täielikult treeneriametile. "Hakkan Peterburis noortega tööle, minu töökohaks saab sealne Puškini rajooni spordikool, kus minu hoolde antakse üks aastakäik. Kuna ka mu pere elab Peterburis, on see ideaalne lahendus," sõnas Prošin.

Karikafinaalis rassis Prošin 120 minutit ja aitas Transi võidule. Foto: Liisi Troska