Taani ja Itaalia tegid puhta töö ning tõusid alagrupis teiseks, Ungari jätkab tipus (0)

Itaalia teenis valiksarja kolmanda võidu. Foto: Scanpix / Carmelo Imbesi / Imago / Gribaudi / ImagePhoto

Itaalia alistas EM-valiksarja C-grupi kohtumises 4:0 Malta ning tõusis Ukrainast mööda teiseks. Samaga sai hakkama Taani, kes oli 3:1 parem Kasahstanist.

Itaalia avas skoori 23. minutil. Malta proovis enda värava alt tõusta läbi lühikeste söötude, kuid itaallaste kõrge press sundis neid palli ette lööma. See Itaaliale sobis, sest nad võitsid palli ning mõni sööt hiljem jõudis see karistusala otsa Giacomo Bonaventurale, kes virutas selle paremasse ristnurka.

Võõrustajad duubeldasid eduseisu avapoolaja esimesel üleminutil. Domenico Berardi sai pika söödumängu järel trahvikasti paremas servas palli, tegi puute keskele ning lõi tagumise posti põrkest sisse - Itaalia võitis poolaja 2:0.

Itaalia kolmas värav saabus 63. minutil. Giacomo Raspadori madal tsenderdus vasakult äärelt veeres värava eest läbi ning jõudis Berardi jalale, varem skoorinud mängumees toimetas palli kindlalt võrku. Lõppseisu vormistas 90+3. minutil Davide Frattesi.

Itaalial on viie mängu järel kirjas 10 punkti ja nad on teisel kohal. Sama palju punkte on ka nende lähimal jälitajal Ukrainal, Itaalial on nendega võrreldes mäng varuks. Gruppi juhib 13 punktiga Inglismaa.

G-grupi liidrina jätkab Ungari, kes oli 2:1 parem teisel kohal seisvast Serbiast. Ungari haaras juhtohjad 20. minutil, mil skooris Barnabas Varga. Serbia leerist lõi 33. minutil viigivärava Strahinja Pavlovic, kuid kõigest minut hiljem taastas eduseisu Roland Sallai.

Ungaril on viie mängu järel 13 punkti, Serbial on pärast kuute peetud matši kirjas 10 silma. Kolmas on kaheksa punktiga Montenegro.

H-grupis näitas võimu Taani, kui võitis 3:1 Kasahstani. Põhjamaa koondis pääses 36. minutil juhtima tänu Jonas Windi tabamusele. Avapoolaja teisel lisaminutil lõi teise Robert Skov, kes oli resultatiivne ka 48. minutil. Kasahstani auvärava lõi 58. minutil Jan Vorogovski.

H-grupi liider on 16 punktiga Sloveenia, sama palju punkte on ka Taanil. Kolmas on 12 punktiga Soome, kes kaotas Sloveeniale.