Surmagrupp sai võimsa lõpu: päeva esimesena alustanud Leicesteri saatuse otsustas kaheksanda lisaminuti penalti (Napolil veel üks tõsine vigastus!) (0)

James Maddisonil oli hea võimalus seis viigistada. Foto: Scanpix / Alberto Pizzoli / AFP

Kui eilne Meistrite liiga viimane mänguvoor ei pakkunud just liialt põnevaid seise, siis Euroopa liigas toimus mitmes grupis viimasel hetkel edasipääsejate vangerdus. Näiteks kaotasid oma koha esikahe seas nii Leicester City kui ka Eindhoveni PSV, kes jäid täna alla vastavalt Napolile ja Real Sociedadile. Lisaks viimasele kahele pääsesid alagrupist edasi Lyon, Rangers, Monaco, Moskva Spartak, Frankfurdi Eintracht ning Olympicaos.

Mängudebloki atraktiivseim vastasseis võttis aset Diego Armando Maradona nimelisel jalgpallistaadionil ehk kokku põrkasid Itaalia tipus paiknev Napoli ning Inglismaa paari aasta tagune tšempion Leicester. Teatavasti alustasid britid õhtut liidritena ja edasipääsuks tuli neil itaallastelt saada vaid tühine viigipunkt.

Kohtumist alustati seejuures vägagi teravalt, kuna juba kolmandal minutil saadi nurgalöögijärgselt paari meetri pealt löögile. Võõrustajate õnneks jäid aga pallile ette Mario Rui ja kiiper Alex Meret.

Juba järgmise rünnakuga sai aga väravatearve avatud: Leicesteri poolkaitsjad kaotasid lubamatult palli vastastele ning nahkkera sai Andrea Petagna, kes koheselt värava suunas kõmmutas. Rikošetist põrkas pall läbi õnne Adam Ounasele ja alžeerlane saatis kaunilt vastase jalgevahelt mänguvahendi väravasse - 1:0. Tegemist on mehe seitsmenda tabamusega Napoli sinises särgis ning nendest lausa neli (!) on sündinud Euroopa liigas.

Tabamusejärgselt ei mõelnud kumbki mängu rahustamise peale ning paarteist minutit hiljem tekkis veel mõlemal häid võimalusi: esiteks lõi Ounas heast kohast mööda ja paar hetke hiljem jäi Amir Rrahmani osavalt (ent ka valusalt) ette Wilfried Ndidi ilusale üritusele.

Leicesteri väravavõimalusele järgnes aga rumal eksimus, kui brittide äärekaitsja Ryan Bertrand oli selgelt positsioonist väljas ning kattis sellega Petagna suluseisu ära. Jõuline ründaja andis ennastsalgavalt palli Elijf Elmasele ja põhja-makedoonlane lükkas palli tühja väravasse - 2:0.

Teine tabamus äratas külalised üles, kuna vaid kolm minutit hiljem jõudis pall läbi õnne Jonny Evansile, kes osavalt palli tagumisse nurka lennutas - 2:1. Kuus minutit hiljem juhtus analoogne olukord, kui taaskord põrkas pall karistuslöögist Leicesteri mehele (seekord Kiernan Dewsbury-Hallile), kes nahkkera kaunilt Meretist mööda toimetas - 2:2.

Kuigi väravaid enam poolajal ei löönud, siis pisut enne kohtuniku vile siiski midagi juhtus: nimelt kukkus Napoli ründaja Hirving Lozano õnnetult vastase reie/puusa pihta ning tegi kaelale nõnda hullult liiga, et pidi meedikute abil väljakult lahkuma. Kusjuures Napoli jaoks pole tegemist sugugi hea uudisega, kuna laatsaretis on lisaks mehhiklasele ka Victor Osimhen, Lorenzo Insigne, Fabian Ruiz, Andre Zambo Anguissa, Kalidou Koulibaly ning Stanislav Lobotka ...

Teist poolaega alustas taaskord paremini Napoli, kuna juba 53. minutil anti Elmasele suurepärane sööt ning noor poolkaitsja viis omad jällegi juhtima - 3:2. Vastastel oli ligikaudu 60 sekundit hiljem võimalik seis taaskord viigistada, ent James Maddison tabas paari meetri kauguselt posti. Järgnevad minutid näitas Leicester korralikult tahet, kuid mitte kuidagi ei õnnestunud neil Luciano Spalletti hoolealustest mööda mängida.

Nende edasipääs sõltus seega alagrupikaaslaste kohtumisest ehk kui Varssavi Legia oleks kodus suutnud Moskva Spartakit võita või siis neilt viigipunkti napsata, oleks Euroopa liigas jätkanud Leicester City. Missioon ei alanud just kõige paremini, kuna vaid 17 minutiga läksid vastased juhtima. Matš püsis pikalt sellisena ning ei saa ka öelda, et oleks liialt võimalusi tekkinud. Alles viimase paariteistkümne minutiga hakkasid võõrustajad korralikult olukordi leidma.

Vaieldamatult parim sündis kaheksandal (!) üleminutil, mil poolakad teenisid omale 11-meetri trahvilöögi. Lööma läks näomaski kandnud Tomaš Pekhart ning ... mehe suhteliselt mannetu pealelöögi tõrjus vastaste esikinnas Aleksandr Selihhov. Venelane on tõrjunud lausa 87% pealelöökidest, mis on Euroopa liiga kiiperitest parim näitaja. Tulemus? Otse kaheksandikfinaali pääses Moskva Spartak, Euroopa liiga sõelmängudele pääses Napoli ning Konverentsiliigasse langes Leicester.