Sõrgu vastu ajanud sokud jäid punapullide tormijooksule jalgu, Itaalia üllataja jättis juubeldamise lõpusekunditele (0)

Lois Openda (esiplaanil) on Leipzigi kindel rünnakuliider. Foto: Scanpix / EPA / Christopher Neundorf

Euroopa suurliigade reedeõhtustes kohtumistes nähti nii väravasadu kui ka dramaatilist võiduväravat, mis lubab hooaja suurüllatajal endiselt suurelt unistada.

Bundesliga vooru avamängus võitles pärast 1. detsembrit kuraditosinast liigamängust vaid ühe võitnud Köln külla tulnud RB Leipzigiga mehiselt teise poolaja keskpaigani. Siis lagunes võõrustajate mäng aga täielikult, mõnekümne minuti sees lubati Leipzigil lüüa neli väravat ja võtta 5:1 võit.

Mängu kallutas Leipzigi kasuks Lois Openda, kes viis pikalt püsinud viigiseisu järel vähem kui nelja minuti sees löödud tabamustega külalised püüdmatult ette ning kasvatas seeläbi isikliku saldo sel hooajal 19 liigaväravani, millest enamat on Bundesligas sel hooajal suutnud vaid Harry Kane ja Sehrou Guirassy. Neljas tabamus sündis Amadou Haidara ilusast ja ülitäpsest kauglöögist ning lõppseisu sättis tabloole Yussuf Poulsen. Kolme viimase liigavooruga 11 väravat löönud Leipzig tõusis vähemalt hetkeks taas Meistrite liigasse viivale neljandale kohale, Köln jätkab tagantpoolt kolmandana aga võitlust püsimajäämise nimel.

Köln - Leipzig 1:5 (1:1)
18. Sargis Adamjan - 15. Xavi Simons, 63., 67. Lois Openda, 70. Amadou Haidara, 82. Yussuf Poulsen

Standings provided by Sofascore

Serie A ootamatuima eduloo autor on Bologna, kelle kuuemänguline võiduseeria sai eelmisel nädalavahetusel suveräänse tabelijuhi Interi käe läbi siiski lõpu. Näis juba, et võõrsil kaotatakse punkte ka Empolile, kuid siis astus lavale 21-aastane poolkaitsja Giovanni Fabbian. Elia Caprile oli kodumeeskonna väravas saanud käed ette kõigile külaliste löökidele ja suutis tõrjuda ka Riccardo Calafiori kauge ürituse, kuid esimesena oli palli juures Fabbian ja vallandas Bologna rõõmupeo. Võit tähendab, et pühapäeval Sassuolot võõrustaval Romal ei ole  endiselt võimalik vooru lõpuks Bolognale kannule jõuda. Kolmanda järjestikuse 0:1 kaotuse saanud Empoli püsib seevastu ülinapilt punase joone kohal.

Empoli - Bologna 0:1
90+4. Giovanni Fabbian

Hispaania kõrgliigas oli Cadiz eelmises voorus šokeerinud kodus Atletico Madridi, kuid võõrsile püssirohtu ei jagunud. Mikel Merino viis Real Sociedadi avapoolaja keskel juhtima ja kui teise poolaja keskel vahetusest sekkunud Arsen Zahharjan vaid kaks minutit hiljem edu kahekordistas, oli punases tsoonis püsiv Cadiz murtud. Kodumeeskonnale tähendas 2:0 võit novembrist saadik valitsenud mure murdmist, sest täpselt nii palju oli möödas viimasest korrast, kui suudeti liigas võtta kaks võitu järjest. Tabelis hoitakse kinni kuuendast kohast, kuid esinelikust ehk Meistrite liigasse pääsemisest lahutab San Sebastiani klubi siiski endiselt üheksa punkti.

Real Sociedad - Cadiz 2:0 (1:0)