Sõda ja rahu leppisid viiki: Šveits pääses Valgevene vastu pöörase lõpuga häbist (3)

Šveitsi kapten Granit Xhaka ei mõista, kuidas kodus Valgevene vastu võiduta jäädi. Foto: Scanpix / Reuters / Denis Balibouse

Euroopa Meistrivõistluste valikturniiri -alagrupis andis Šveits Valgevene vastu kodus ootamatult kaks punkti käest, aga pidi samas õnnelik olema, et lõpuks 3:3 viigi eest üldse midagi tabelisse sai.

Xherdan Shaqiri iluvärav viis alagrupi liidrina mängule vastu läinud šveitslased veidi enne pooltunni täitumist juhtima ning pausile minnes oli kodumeeskonnal kõik kontrolli all. Seni seitsmest kohtumisest vaid ühe võitnud ning võõrsil Andorragagi 0:0 viiki leppinud Valgevene korraldas teisel poolajal aga sellise vaatemängu, mis St. Gallenis asuva Kybunparki ligi 20 000 pealtvaatajat tummaks lõi.

61. minutil viigistas Max Ebong pealöögiga seisu, kõigest kaheksa minutit hiljem viis Deniss Poljakov külalised nurgalöögi järel juba ette. 84. minutil sai Valgevene pika ootamise järel kätte kolmandagi värava, kui VAR uuris pikalt, kas Kirill Petšenini pikk sööt riivas ka Vladislav Morozovi pead või mitte. Selgus, et mitte, mis tähendas, et kaitseliini selja taha jooksu pääsenud Dmitri Antilevski värav oli määrustepärane - 1:3.

Šveits suutis sellest seisust siiski veel viigile tõusta. 89. minutil lükkas Manuel Akanji väravaesiselt võrku Shaqiri karistuslöögi ning vaid minut hiljem tegi Zeki Amdouni väravaesisest saginast viigi. 3:3 viik tähendab Šveitsile siiski, et õhtul Andorrat võõrustav Rumeenia võib neist juba selle vooruga mööduda. Riigis puhkenud sõja tõttu selles aknas mängud mängimata jätnud Iisraelil on samuti kõik võimalused šveitslastele järele jõuda ja neist möödagi minna.