Saksamaa uue valitseja üllatamiseks ei läinud, Xabi Alonso mehed sammusid kindlalt finaali (1)

Esiliigaklubil ei õnnestunud Leverkuseni Bayerit üllatada. Foto: Scanpix / Uwe Kraft / imago images

Viimasel ajal on Leverkuseni Bayer pidanud mänge kaotusseisust enda kasuks kallutama, ent sel korral läks neil lihtsamini, kui karikavõistluste poolfinaalis alistati Düsseldorfi Fortuna 4:0.

Kohtumise esimestel minutitel ei tundnud eelmises ringis St. Pauli selja prügiseks teinud Fortuna mehed suure Bayeri ees aukartust, vaid endamisi nokitsedes saadeti vastaste värava suunas kaks lööki, mis Lukas Hradecky jaoks raskusi ei valmistanud. Võõrustajad vajasid seevastu ühteainsat õnnestumist ja pall oli väravas, kui Patrik Schick lõi Granit Xhaka söödust tulnud pallist mööda, ent tema selja taga oli Jeremy Frimpong, kes virutas esimese puutega lati alla - 1:0.

20. minutil sai Fortuna kõrge pressi tõttu vastu näppe, kui mustades särkides mänginud kodumeeskond tuli surve alt kiirete söötudega välja, misjärel said nad neljakesi kahe kaitsja vastu rünnata ning Florian Wirtzi söödu vormistas väravaks Amine Adli - 2:0.

Veerand tundi hiljem kehtis selliste vastasseisude vana tõde, et kui paberil nõrgem võistkond teeb eksimuse, siis pahatihti kasutab tugevam selle ära. Kindamehe Florian Kastenmeieri sööt jõudis Jamil Sieberti asemel vastaste Robert Andrichile, kes viis palli Adlile ning too omakorda Wirtzile, kes otsustas, et Bayer peab avapoolaja võitma kolmeväravalise eduga - 3:0.

Arvatavasti oli esimene kolmveerandtund Xabi Alonsole meeltmööda, kui pall oli 74% mänguajast tema hoolealuste käes ning sellega suudeti kolm korda oma paremus maksvusele panna.

Fortuna hädad jätkusid 59. minutil, kui VAR-monitori juurest väljakule tagasi sammunud peakohtunik Christian Dingert näitas penaltipunkti suunas, kui Schickiga õhuvõitlusesse kerkinud Matthias Zimmermann tabas palli käega. Wirtz realiseeris 11 meetri karistuslöögi vasakusse alla nurka, kuhu Kastenmeier ei ulatunud - 4:0.

Kuigi lõpuminutitel võttis võõrutaja jala gaasipedaalilt tasapisi maha, domineeriti mängu jätkuvalt. Fortuna puhul saab kiita vaid Leverkusenisse sõitnud fänne, keda oli kuulda rohkem kui Bayeri poolehoidjaid.

DFB-Pokali finaal toimub 25. mail Berliini olümpiastaadionil, mis mahutab ligi 75 000 silmapaari. Bayeri triumfil seisab ees esiliigaklubi ja kahekordne tšempion Kaiserslautern, kes seljatas poolfinaalis kolmandas liigas palliva Saarbrückeni 2:0.

Lisaks Saksamaa karikavõistluste trofeele on Bayeril sel hooajal võimalik võita Bundesliga, mida juhitakse Müncheni Bayerni ees 13 punktiga, ja Euroopa liiga, mille veerandfinaalis madistatakse inglaste West Ham Unitediga.

Leverkuseni Bayer - Düsseldorfi Fortuna 4:0 (3:0)