Saksamaa sai uue meistri! Esimest tiitlit tähistanud Leverkuseni fännid sundisid kohtunikku mängu varem lõpetama (5)

Leverkusen on Saksamaa meister! Foto: Scanpix / Ina Fassbender / AFP

Viiel korral hõbedale tulnud, ent kullasärast seni vaid unistada saanud Leverkuseni Bayer kindlustas Bundesliga 2023/24 hooaja meistritiitli viis matši enne hooaja lõppu. 5:0 võidumängus Bremeni Werderi üle kergitas kübarat tänavune säravaim täht Florian Wirtz.

Saksamaa kõrgliiga 29. mänguvoorus püstitati uus verstapost, kui esimest korda ajaloos võitis meistritiitli Leverkuseni Bayer. See sai selgeks vastasseisus Bremeni Werderiga, kellest saadi jagu tulemusega 5:0. Skooriots saadi lahti 25. minuti penaltist, mille realiseeris 11 tabamusele tõusnud Victor Boniface. Teisel poolajal tõmbas tähesära endale ka Granit Xhaka (Boniface'i söödust).

Matši viimane pooltund kuulus kogu täiega 20-aastasele Florian Wirtzile, kes kõmmutas 68. minutil kasti tagant täiest südamest Michael Zettererile kõrvade vahele. Veerand tunnikest hiljem sai ta pika palli jooksu peale ning mängis Werderi puuriluku veel korra üle. Seisu veelgi kindlamaks raiunud värav ärgitas ülielevil fänne, kellest väike osa hetkeks platsile tormas. Wirtz oli neil hetkedel kui vana rahu, žestikuleerides poolehoidjatele, et natuke tuleb pidustustega veel kannatada.

Leverkuseni fännid ei suutnud pidustustega oodata! Foto: Scanpix / David Inderlied / dpa / AP

Viienda värava puhul ei hoidnud hullunud fänne tagasi enam mitte miski: Wirtzi kübaratrikk keeras kõik kraanid valla ning platsile valgunud juubeldavad poolehoidjad lõpetasid (selle lõpetas siiski kohtuniku vile, ent suuresti alanud pidustuste tõttu) mängu pisut enne 90 minuti täitumist. Vaevalt suutnuks Bremeni Werder mõne üleminutiga - mis jäid andmata - viieväravalisest kaotusseisust välja tulla.

Mullu alles kuuendal positsioonil lõpetanud Leverkusen on tänavu esinenud veenvalt, kui 29 mängu jooksul pole kordagi kaotatud. Vaid neljal korral on jõutud viigisadamasse - seda viimati 27. jaanuaril Mönchengladbachi Borussia vastu. Need 29 mängu tähistavad aga kõigi aegade rekordit: kui enne olid 28 kohtumise jooksul suutnud püsida alistamatuna ka Dortmundi Borussia ja Müncheni Bayern, siis nüüd on Leverkusen ühe matšiga ees.

Viiel hooajal hõbemedalid teeninud (viimati 2010/11) Leverkuseni Bayeri jaoks oli tegemist ajaloo esimese meistritiitliga. Bundesligal on olnud nüüd 13 erinevat kullaklubi.

Bayernit ühes kategoorias siiski üle ei mängitud, sest neil õnnestus 2013/14 hooajal tulla meistriks seitse mängu enne hooaja lõppu (25. märtsil). Sellest järgneval aastal hakkas meeskonnaga lõvitegusid tegema ka Leverkuseni praegune peatreener Xabi Alonso, kelle kapis on mängijakarjäärist kolm Bundesliga tiitlit (2014/15, 2015/16, 2016/17).

Leverkuseni Bayer - Bremeni Werder 5:0 (1:0)