Rekordid aina langevad: kübarameister Kane aitas Bayerni masinal Mainzi kaheksa korda sõlme keerata (0)

Harry Kane ja Bayern tuuseldasid Mainzi halastamatult. Foto: Scanpix / AFP / Lukas Barth

Nädala keskel Meistrite liigas raske seisu võiduks pööranud ja veerandfinaali murdnud Müncheni Bayern näitas, et neil jagub endiselt muljetavaldavateks esitusteks rammu. Harry Kane'i järjekordse kübaratriki toel tehti koduväljakul 8:1 skooriga pihuks ja põrmuks püsimajäämise nimel võitlev Mainz.

Bayern avas skoori 13. minutil, kui vasturünnaku lõpetas värava ette vabaks mängitud Harry Kane. Seitse minutit hiljem viis Leon Goretzka võõrustajad juba 2:0 ette, kui Joshua Kimmich mängis paremalt äärelt teenitud karistuslöögi kiirelt lahti ja Kane suunas tsenderduse peaga posti, aga tema õnneks oli Goretzka esimesena jaol. 28. minutil määras peakohtunik Patrick Ittrich veel Bayerni kasuks ka penalti, ent videokordus näitas, et Mainzi kaitsja Sepp van den Berg siiski karistusalas käega ei mänginud ja otsus tühistati.

Mõni minut hiljem vaigistasid hoopis külalised staadioni, sest Mainz teenis väravast mitmekümne meetri kaugusel karistuslöögi ja Nadiem Amiri saatis palli lahtimängu järel võimsa löögiga ristnurka. Külaliste värava järel vakatas staadion peagi taas, aga hoopis tõsisemal põhjusel - Mainzi poolkaitsja Josuha Guilavogui põrkas kukkumise pealt õnnetult kokku meeskonnakaaslasega ja jäi murule lamama.

Mõneminutilise tohterdamise järel lahkus prantslane väljakult küll oma jalal, ent mängu jätkata enam ei saanud. Seisakute tulemusena lisati avapoolajale koguni seitse minutit ja neist viimasel õnnestus Kane'il veel korra sihile jõuda. Inglane võttis karistusalas hüppelt omaks Goretzka nutika kaarpalli ja saatis selle teise puutega sihile.

3:1 seisuga pausilt naastes muutus Bayern suisa halastamatuks - kohe lõi  Müller Jamal Musiala söödust 4:1 ja seejärel Musiala ise 5:1. Viis minutit pärast seda tegi vahetusmees Serge Gnabry, kes pidas enne vigastuspausi viimase liigamängu detsembris, geniaalse kannalöögiga seisuks juba 6:1. Järgmise tabamuse sai enda nimele taas Kane, kes jõudis ühtlasi oodatud kübaratrikini, ning lõppseisu 8:1 vormistas üleminutitel Goretzka.

Kane püstitas mängu käigus järjekordselt ridamisi rekordeid. Temast sai esimene mängija, kes suutnud Bundesligas lüüa oma debüüthooajal vähemalt kaheksas mängus kaks või enam väravat. Senist rekordit jagasid seitsme niisuguse mänguga Uwe Seeler, Friedhelm Konietzka ja Toni Polster. Samuti on Kane nüüd Bundesliga ajaloos esimene mängija, kes teinud debüüthooajal vähemalt neli kübaratrikki.

Inglismaa koondise kapten on löönud nüüd 30 liigaväravat ja sellegagi on varem debüüthooajal hakkama saanud vaid üks mees. Seeleri arvele jäigi hooajal 1963-64 täpselt 30 tabamust, ent Kane'i lahutab hooaja lõpust veel tervelt kaheksa liigamängu. Ohus on ka Robert Lewandowski mõne aasta tagune ja toona pikaajaliseks peetud Bundesliga ühe hooaja rekord. Hooajal 2020-21 säras poolakas 41 liigaväravaga, ületades napilt ligi pool sajandit Gerd Mülleri nimel olnud saavutuse. Kui arvestada, et Kane on praegu löönud keskmiselt 1,2 väravat mängu kohta, peaks ta sama tempoga jätkates lõpetama hooaja vähemalt 45 tabamusega.

Meistrite liigast nädala sees langenud RB Leipzig hoiab järgmisel hooajal sinna naasmise kurssi, sest kodus oldi 2:0 paremad tabeli viimasest Darmstadtist. Kohta tabeli ülemises pooles kindlustas ka Augsburg, kes sai samuti koduväljakul 1:0 jagu Heidenheimist.

Mainzi ja Darmstadti kaotused avasid Kölnile võimaluse liigatabelis tõusta, aga vaatemängulises kohtumises Mönchengladbachi Borussiaga suudeti välja võidelda siiski vaid üks punkt. Avapoolajaga saadi võõrsil edu kätte, jäädi siis nelja minuti sees kaotusseisu, ent Damion Downsi tabamus tõi Kölnile ikkagi 3:3 viigi.

Õhtu viimases mängus hoidis esineliku kohast kinni Dortmundi Borussia, ehkki pidi võõrsil Bremeni Werderi vastu terve teise poolaja kümnekesi mängida. Külaliste õnneks olid nad Marcel Sabitzeri eemaldamise ajaks saanud tänu Donyell Maleni ja Jadon Sancho tabamustele kätte kaheväravalise edu ning et Werder suutis vastata vaid ühe väravaga, võttis Dortmund ikkagi 2:1 võidu.

Müncheni Bayern - Mainz 8:1 (3:1)
13., 45+7., 70. Harry Kane, 20., 90+2. Leon Goretzka, 47. Thomas Müller, 61. Jamal Musiala, 66. Serge Gnabry - 31. Nadiem Amiri

RB Leipzig - Darmstadt 2:0 (1:0)